ADV TOP
ADV LEFT

Rodinné konstelace

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diona » úterý 26. prosinec 2017, 19:46
Máte zkušenosti s rodinnými konstelacemi? Pomohlo vám to vyřešit situaci v rodině? Potřebovala bych někoho ověřeného v Brně a okolí, pokud máte tip, budu ráda.
Diona
Pískle

46 příspěvků
06. červen 2016
Příspěvekod Naja » úterý 26. prosinec 2017, 23:40
Nemám pocit, že by konstelace samy o sobě něco vyřešily. Pro mě byly vždy spíš vodítkem, jak určitá situace vznikla, jak a proč jsou rozdané karty. A pak s tím člověk může dál lépe pracovat.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6105 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Tetakosta » středa 27. prosinec 2017, 11:18
Za mě zklamání. Je to již dlouho, cca 15 let, jeli jsme za doporučeným terapeutem do Brna. Skupina byla cca desetičlená, navzájem jsme si zastupovali osoby a jiné faktory (např. nemoc) v životě. Bylo to zvláštní, možná mi vadili ti cizí lidé. Čekala jsem odpovědi nebo alespoň nasměrování a bylo jen rozčarování. Investice času i peněz spíše lituji.
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Diona » středa 27. prosinec 2017, 11:26
Já to beru jako jednu z posledních možností, abych mohlo komunikovat se svou matkou, která si neuvědomuje, kde dělá chyby a je přesvědčena o své pravdě. Celý život se cítím velmi svázaná, protože mi pořád se snaží dirigovat věci v mém životě. A protože my dvě to spolu asi nevykomunikujeme a a už jsem zkusila psychologa i kineziologii, tak bych chtěla vyzkoušet i toto. Z těch cizích lidí mám taky strach a taky mám strach z emocí, ale radši ty emoce vyřvu před cizíma lidma, než by se mi to mělo někde vyrazit v podobě nemoci. Měla jsem představu, že to vyřvu na toho "figuranta", možná ho i přiškrtím a uleví se mi :) .
Diona
Pískle

46 příspěvků
06. červen 2016
Příspěvekod Naja » středa 27. prosinec 2017, 12:31
Diono,
já začala na konstelacích mámu taky řešit, vypadalo to naprosto bezvýchodně. Jenže jsem dost umíněná, takže jsem to nezabalila a různými technikami do toho pořád šťourala. Nakonec se mi podařilo, skrze fyzickou obtíž, najít homeopatikum, které to téma dost pokrývalo, neuvěřitelně mě nakoplo a posunulo k řešení.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6105 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Ibu » středa 27. prosinec 2017, 13:00
Ja chodila na konstelace kvuli tomu, ze jsem si potrebovala ujasnit vztah s tatou. Ale soucasne jsem navstevovala i psycholozku. Mam tendence si “litat” a nebyt ukotvena a nedela mi to dobre :-) Problem jsem vyresila, ale bylo to dost narocne.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Saara » středa 27. prosinec 2017, 14:45
Na konstelace jsem chodila. Za mne doporučuji, pokud je člověk připraven, že nejen ti ostatní jsou špatní. Jít tam s tím, že i já mohu dělat něco špatně. Prostě být otevřená všem možnostem. Já byla na takových, kde jsem za sebe vybírala osobu. Ne vždy jsem byla pak s tím dotyčným vyměněna (takže nemusí dojít ani k tomu, že přímo ty se "vyřveš na figuranta".
Lidé kolem tebe se začnou měnit, pokud se změníš ty. Konstelace mohou určitě napomoci, kde u sebe začít, nebo pochopit, proč je tvá mamka taková, jaká je. Hodně mi i ukázaly konstelace ostatních. A co na nich beru jako velký plus, že se dá jít i do generací, které už nežijí.
Držím palce.
Saara
Pískle

81 příspěvků
22. květen 2008
Příspěvekod Diona » čtvrtek 28. prosinec 2017, 14:18
Díky všem za postřehy. Saara to jsem nevěděla, že za tebe tam může někdo vystupovat. Ale, jak nad tím přemýšlím, pro větší objektivitu možná i dobře.
A nemáte někdo nějaký tip na RK v rámci JMK?
Diona
Pískle

46 příspěvků
06. červen 2016
Příspěvekod Diona » čtvrtek 28. prosinec 2017, 14:23
Naja já už ani nespoléhám, že se něco vyřeší, jen mě napadlo, že tohle jsem ještě nevyzkoušela.
Diona
Pískle

46 příspěvků
06. červen 2016
Příspěvekod Cance » čtvrtek 28. prosinec 2017, 17:10
Diono, pro me konstalace znamenaji, ze muzu videt veci v jinem svetle. Ne ze se zmeni nebo vyresi vztahy s kymkoli jinym, ale ze me ten pohled zvenci muze posunout nekam jinam a pomuze mi to treba pochopit neco zpusobem, ktery me predtim ani nenapadl. :)
Cance
Klevetnice
Klevetnice

3965 příspěvků
09. červen 2011
severní Čechy