ADV TOP
ADV LEFT

Jak nebýt smutná z "dárku"

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trirea » středa 27. prosinec 2017, 21:09
Ahoj všem,
snažila jsem se přes to přenést, ale stále na to myslím. 25.12 jsme měli Vánoce u tchyně ( z mojí strany žádná rodina, prarodiče atd. není). Dostala jsem od tchyně pytlík rozinek s mašlí... Není to o tom, že by neměla na dárek, prostě tak..... Můj muž dostal od ní peníze, naše děti plyšáky z Penny (takové ty medvědy). Před nadělováním telefonovala tchyně se svou matkou a říká jí: Karolínka (její dcera 42 let) přijela teď, Kájík ( její syn 48) se akorát přezouvá, tamty (my) ..už večeřeli... Jak to brát s nadhledem. Já se fakt snažila, dárky jsem vybírala tak, aby se jí to líbilo, měla radost, kluci jí dělali dárky doma i ve škole (poprvé věděli, že Ježíšek není). Jak příští rok? Mám jí dát sušený banány a kašlat na to? Je mi to líto, už proto, že nemám už svoje rodiče, proto, že je to babička mých dětí.
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Misicka » středa 27. prosinec 2017, 21:23
JAk nebýt smutná z otoho, že je smutná moje dcera, která u babičky (tchýně) toho dostala ze šesti vnoučat nejmíň ?! Ti malí dostali jednak oblečení, jenak hračky, o rok starší syn, než je dcera dostal oblečení + polštářek + sadu HotWheels, dcera pouze oblečení, když nepočítám, že mi pravda dala před Vánoci peníze, abych jim něco koupila, takže syn tam měl ještě stolní hru World of tanks rush a dcera Dixit. Ale žádnou jinou hračku, zatímco neteře (jedna stejně stará, druhá o rok mladší, mrňata nepočítám) tam měly ještě různé jiné hračky, třeba Hatchimals...). Ano, babička pořád říká, že je KAčenka taková rozumná, jak dospělá, že se ní tak člověk může bavit, proto možná nepředpokládala, že zrovna po tom blbým zvířeti touží. No, asi ho tedy dostane od nás k narozkám, protože tohle bylo moc smutné. A kolikrát babička přijde na návštěvu, klukovi něco přinese a jí ne, protože "neví co". Já bych se přes absenci dárku pro mě klidně přenesla...Já dala tchýni loni pomalý hrnec (leží jé ve skříni :-( ) a letos krásnou háčkovanou Andělku a předplatné časopisu (to na rozdíl od hrnce ocenila předloni). Ach jo...
Misicka
Howgh
Howgh

5021 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Trirea » středa 27. prosinec 2017, 21:29
Misicko, to je ono, kluci zklamaní z medvědů z penny, vědí, že stačí sbírat body.... ještě má každý jinak velkého meděda a korunu tomu dodali, když řekli, že medvědi smrdí jako jejich deodorant nepoužívající bratranec....
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Misicka » středa 27. prosinec 2017, 21:42
Ach jo, zlatá cesta, kterou jsme letos zvolili s mou rodinou - každé dítě dostalo JEDEN dárek za 500,-, který vybrali rodiče a ti, co mají 2 děti dostali 500,- od bezdětných ...je to složité, abych to tu počítala, trvalo dlouho, než jsme to daly (se ségrou a nejstarší dcerou dokupy), ale spravedlivé, nebylo hafo dárků po 200,-, jen aby se něco koupilo, a nikdo nikomu nic nezáviděl. Já bych ty dárky u příbuzných klidně zrušila, s dospělými (kromě rodičů) si nic nedáváme a pro mě je hlavní se sejít.
Misicka
Howgh
Howgh

5021 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Sally » středa 27. prosinec 2017, 22:24
Tri,
napadá mě jen jeden povzdech z Popelky "nevlastní máma - je halt nevlastní" - tchýně je vlastně taková nevlastní máma... asi bych viděla jako nejschůdnější cestu se domluvit, že si dárky dávat nebudete.... Ubyde ti stres se sháněním dárků pro ní a pytlík rozinek si můžeš koupit sama...
Sally
Howgh
Howgh

8462 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » středa 27. prosinec 2017, 22:38
O upřednostňování některých vnoučat už bych taky mohla napsat knihu.
Radu nemám. Jen tomu upozaděnému celkem na ferovku (v mantinelech veku) říkám, že to holt tak je a nic s tím neuděláme. A tomu uprednostnovanemu jsem letos musela zvednout mandle, když si usmyslel, že svého výsadního postavení využije až na/za hranu.
Jsou to bratři. Nikoliv dvě různé rodiny.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Rudi007 » čtvrtek 28. prosinec 2017, 17:10
no, jsem na tom lépe, každý rok dostanu 3 miniaturní krémy ve vánoční krabičce od Oriflamu. Už se mi toho tu nahromadilo dost, nepoužívám to, nesedí mi. Já jsem pro tchýni vybrala knihu, nějaké mlsání a náhrdelník od L.Ernestové.
Je to podobně jako u tebe, vlastní mamku a nikoho z mé rodiny nemám.
Též u nás jsou rozdíly i u dětí - vnoučat, to mě bylo líto ještě víc. Nenadělám s tím nic.
Takže tchýni navrhnu, ab se už nemusela namáhat :roll: s vymýšlením dárků pro NÁS dospělé, tak že si budeme vyměňovat dárkovou tašku různých mňamek - kafe, bonbonieru, konzervu......

V tvém případě - buď s ní promluvit, co by sis přála nebo pokud víš, že to nemá cenu, tak raději ať si dárky vy dvě nedáváte. :-?
Rudi007
Howgh
Howgh

5378 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Barci » čtvrtek 28. prosinec 2017, 21:17
Holky mě to tak mrzí, že se tohle děje v rodině. Já tohle neznám, hlavně u dětí se můžou prarodiče přetrhnout, aby to bylo vyrovnané.
S těmi rozinkami verzuz peníze pro muže, není to tak, že peníze jsou myšleny společně, ale abys tam taky měla balíček?
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Melina » pátek 29. prosinec 2017, 16:31
Taky se přidám - od tchána dostal syn 50,- Kč, dcera 200,-. Dokud syn nechodil do školy, snažila jsem se to nějak neřešit, nejde mi o tu hodnotu, když nemají tolik, mohli dceři taky dát jen těch 50,-, děti mají všechno, co potřebují, nemusí se to nijak řešit. Ale teď už syn do školy chodí a dovede si to spočítat a je to pořád stejný :roll:
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Kote » pátek 29. prosinec 2017, 17:38
Zakladatelko, umím si představit, že tě to mrzí, ale pokud tě to aspoň trochu potěší, věř, že může být hůř. Kdybych mohla psát Inko, rozepsala bych se víc, takto vyjádřím svůj údiv nad téměř všemi svými dary raději jen takto :? :roll: :-Z :palma:

Již léta se snažím přesvědčit širokou rodinu meho manžela, že si dary mezi dospělými dávat nebudeme a léta jsem neúspěšná....prý ze by to nebyly vánoce. Jako by ta komerční stránka vanoc bylo to nejdůležitější :-Z Ale přestože jsem "nucena" teda kupovat dary pro široké pribuzenstvo, tak se snažím vybírat odpovědne, aby to každému udělalo radost, hodilo se, aby to odpovídalo jeho zájmům atd. Bohužel ostatním to je asi jedno, takže jsem každoročně zavalena naprosto neužitečnými hlouposti :palma: A pak ještě musím vynaložit energii na jejich elegantní a nenápadně zbavení, protože si opravdu nehodlám zasekat celý byt kravinami.

Takže na tvém místě bych se domluvila s tchýni, že si dary dávat nebudete nebo holt oplatila příští rok stejnou mincí. Já to asi také udelam :oops: ;-)
Kote
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Misicka » pátek 29. prosinec 2017, 23:34
No já to široké rodině manžela prostě oznámila, pravda, s jedním (úplně pokrevním) bratrem si dáváme maličkosti i na narozky a svátky, ostatním sourozencům manžel veze láhev nebo kytku, narozeniny a svátky dětí řešíme též jen s tím pokrevním...a k Vánocům jen dětem, tchýni a tchánovi...s mou rodinou se to vyvrbilo tak, že dávám nedospělým neteřím a synovcům, dospělí nic (kromě kulatin) a jak jsem psala výše, k Vánocům dárky pouze pro děit a od letoška každý jeden dárek, který koupí rodiče, aby to nebylo 10x blbost na blbost :-D. Letos i (nepokrevní ) švagr nesměle podotkl, že by snad (od tchýně) stačily dárky jen pro děti, ale to je asi vzhledem k povaze tchýně nereálné:-(. Ale sakra, já už nehci, aby Kačka už předem byla otrávena, že tam má jet, a že bude zase ta poslední, třebaže babička ji má ráda a oceňuje, že je tak rozumná....(a holka stejně stará a o rok mladší, co se chovají jak malé toho dostanou ve finále o hodně víc :-((( ). Znovu musím napsat ach jo :-( . Já mám sama už dva vnoučky, ale nemám jednoho raději a nedala bych jednomu víc a druhímu míň.....No, tak holka se s tím asi nějak vyrovná a bude mít do života zkušenost, že jak já jím říkám "život není spravedlivý" :-(
Misicka
Howgh
Howgh

5021 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa