ADV TOP
ADV LEFT

Jak hledat práci?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Serafin61 » středa 27. prosinec 2017, 22:03
Začínám uvažovat o změně práce, jenže naposled jsem hledala před spoustou let.

Podle jobs.cz volných míst v mém oboru v okolí moc není :( .

Kde a jak hledáte práci? Na pracovních serverech? Na jakých? Nebo se vám osvědčilo nabídnout se do firmy přímo? Nebo něco jiného?

Díky.
Serafin61
Pískle

23 příspěvků
29. prosinec 2010
Příspěvekod Felicity » čtvrtek 28. prosinec 2017, 15:31
Pro mě též momentálně aktuální.

Určitě rozhodit sítě mezi známé, na jobs.cz si nastavit agenta pro zasílání nabídek, stejně tak na prace.cz. Zpřístupnit životopis na výše uvedených portálech plus na LinkedIn. Pokud máš vytipovanou firmu, kde bys chtěla pracovat, tak sledovat jejich webovky.

Držím pěsti! :sunny:
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Gvendy » čtvrtek 28. prosinec 2017, 15:49
Ahojte,
pridam se do diskuze, protoze to vypada, ze pokud se v soucasne praci nic nezmeni a to je malo pravdepodobne, tak behem nekolika malo mesicu tu zmenu budu muset podstoupit taky. Ale mam strach... V soucasne praci nemusim nikomu nic dokazovat, muzu si ji v ramci moznosti upravit podle sebe a to mi asi hned tak nekdo nenabidne...

Nedavno jsem na hlavni strance cetla clanek prave o zivotopisu nebo hledani prace, tak se zkuste mrknout...
Gvendy
Diskutérka
Diskutérka

2362 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Pepro » čtvrtek 28. prosinec 2017, 19:03
zveřejněný životopis na jobs.cz
profil na linkedIn
oslovit lidi v personálních agenturách
oslovit personality na linkedInu

momentálně je dobrá doba na hledání práce, pokud má člověk co nabídnout a nebo umí dobře prodat to, co umí, má teď opravdu velmi dobrou šanci si polepšit - a nemyslím tím jen peníze, ale i lepší podmínky, flexibilní pracovní dobu, benefity atd...
A ze své vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud člověk má aspoň nějaké zaměstnání a nemusí hledat akutně, pak je na pohovoru daleko víc uvolněný než když nějakou práci MUSÍ sehnat. Taky se líp vyjednává, protože člověk to prostě zkusí a maximálně to nevyjde. Kdežto když člověk moc práci potřebuje, tak často rychle a rád kývne a nevyjednává, neriskuje...

všem držím pěsti, aby to klaplo... Nebojte se toho.

A snad to nebude reklama, ale ráda bych zde poděkovala Bebet tady z BC, která mi už v roce 2012 pomohla utřídit si myšlenky a dívat se na celé výběrové řízení jinak než předtím.
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Serafin61 » neděle 31. prosinec 2017, 13:24
Zveřejnit životopis na pracovních portálech? :? Oslovili vás na základě toho zaměstnavatelé? LinkedIn chápu, ale pracovní portály?
Serafin61
Pískle

23 příspěvků
29. prosinec 2010
Příspěvekod Pepro » pondělí 01. leden 2018, 10:58
Ano, zveřejnit CV na pracovních portálech - a fakt to funguje. Navíc vidíš, kolik personalistů se tam kouklo. Rozhodně mě takto kontaktovalo více lidí než přes linkedIn.
Nejspíš záleží i na pozici, kterou hledáš, ale zkusit se má všechno, ne?
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Elda » úterý 02. leden 2018, 11:29
Hledání nové práce mám čerstvě za sebou. Pracuji dlouhé roky v jednom úzkém technickém oboru, chtěla jsem jinam. Změnit firmu, kolektiv. Najít práci, kde alespoň nějakým způsobem využiju své zkušenosti byl docela oříšek. Plus mi není dvacet, nejsem ochotná jít tzv. „pod svou cenu“ a mám nemálo dětí.
Povedlo se asi po ročním úsilí. Hledala jsem na pracovních portálech, odpovídala na inzeráty, byla na několika neúspěšných pohovorech. Ty mi daly ze všeho nejvíc. Pokud chce někdo změnit práci a netlačí ho akutně čas, tak velmi doporučuji zkusit pár pohovorů i na pozice, či firmy, kam by uchazeč jít nechtěl. Prostě se otrkat. Nastudovat si, co říká odborná literatura o pohovorech z pozice zaměstnance i zaměstnavatele. Během několika málo pohovorů jsem se posunula - z koktajícího tvorečka, který plácal kraviny - k sebejistému kultivovanému projevu. A to je strašně důležité, umět se prodat.
Dále je fajn naučit se číst mezi řádky, sledovat jestli se daný inzerát opakuje ( a zamyslet se nad tím, proč se opakuje), sledovat inzeráty na jiné pozice, které firma inzeruje.
Přizpůsobit CV inzerované pozici, samozřejmostí je důkladná příprava na pohovor a poučení se z předchozích nezdarů. K důkladné přípravě patří i to, že si zjistím kdo bude na pohovoru, v jaké je pozici a pak omrknout sociální sítě – mnohé prozrazují.
Na poslední pohovor jsem už šla tzv. na jistotu – nešla jsem se ucházet o práci, ale nabídnout svou maličkost a přitom si vybrat, jestli mi bude vyhovovat prostředí a šéf. 14 dní poté jsem podepisovala smlouvu a nesla do práce výpověď. Tak snad jsem měla šťastnou ruku při výběru nového zaměstnání…. Jestli ne, nepo*eru se z toho. I pád na hubu je pohyb vpřed.
Elda
Kecka
Kecka

1956 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pepro » úterý 02. leden 2018, 18:51
Eldo,
moc se mi líbí, jak jsi to napsala. Zní to optimisticky, sebejistě a já věřím, že na tom posledním pohovoru to musel být fajn pocit...
Držím pěsti, ať jsi v novém spokojená.
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Thea » úterý 02. leden 2018, 19:04
Eldo, gratuluju k nové práci, líbí se mi tvůj přístup. Zároveň lehounce závidím, protože mám pocit, že v technických oborech se hledá možná (?) lépe... (Jsem ryzí humaniťák).

Popravdě ve mně tahle diskuse zarezonovala (docela překvapivě) a moc nevím,jak se s tím popasovat.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007