ADV TOP
ADV LEFT

Slušnost na Hrad!

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pixar » středa 07. únor 2018, 14:10
Skvele vyhlidky, třeba prijde doba, kdy se budou všichni lide a jejich schopnost pravne jednat, prezkoumavat ve všech oblastech.

Když jsem před lety na přednášce poprvé slyšela termin :grr: "lidske zdroje" a když se vlezlo do EU, intuitivne jsem citila, ze poradne zaplatíme, a to byly informace jen o výhodách.

Novela prijata z opravdu povedene směrnice EU? Uff, uz je termin demosky? Nejvyssi cas jit do ulic.

K tem lidem... je spoustu lidi, kteří v ocich nekterych mohou jen jako hnípat v hospe bez zadouciho (?) vzdelani a všech overenych informaci, a presto se dokazi rozhodovat, neb umi vyhodnotit situaci, mají intuici, předvidavost, 6. smysl, selsky rozum, "animal instinct" apod. + věci mohou rozumět.

Ted jdu místo pyskovani makat, jinak bych si to mohla hodit.
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Christabel » středa 07. únor 2018, 14:15
Sambesi píše:
Prosím? :?
Představuješ si, že mají nějakou eu-povinnost nějak eu-hlasovat?
Hájíš tu představu navážno?

Tady je 28 států, které se dohodly, že budou v některých oblastech spolupracovat.
Zástupci jednotlivých zemí jsou tam proto, aby hájili zájmy své konkrétní země. V našem případě ČR.

Tato představa je právě mylná; záleží na tom, o jaký orgán jde. Je dobré si něco přečíst o fungování orgánů EU, než o nich začneš diskutovat (v případě novináře než o nich začne klást otázky).

Evropská komise:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A1_komise
Český zástupce tam samozřejmě nehájí české zájmy, to ani nesmí.

Věra Jourová to - zdá se - porušila, viz zde:
https://echo24.cz/a/SkhzK/ombudsmanka-e ... ava-babise
EDIT: oprava odkazu

Pokud jde o volby do Evropského parlamentu: tento orgán má dost omezené pravomoci, ačkoliv byla snaha o jejich posílení. Takže je celkem jedno, jaké zástupce si tam zvolíme. I kdyby byla celá česká reprezentace komplet euroskeptická (také jsem volila Svobodné), nezmůžeme nic.
Christabel
Krafařka
Krafařka

924 příspěvků
22. prosinec 2009
Příspěvekod Kocacko » středa 07. únor 2018, 14:27
Barci, promin, ale ten obrazek je propaganda ve vetsine bodu . Dalena pravde a matouci. Zduraznuji casto pouzivane spojeni "by mohlo". Z cele hromady vypichuju tu nejmene dulezitou vec, ale je to jen pro ilustraci: projekt Erasmus v CR funguje od roku 1998. A jak mu to jde. A tak to he s vicemene vsemi kolonkami v nakresu. Pochybny zpusob jak vystrasit.
Upresnuji, ze ja nejsem pro vystup.

Vladimiro, coz o necem svedci, ze? Treba o duvere obcanu v moznost zmeny, ci moznost cokoli ovlivnit svou volbou. Nikoliv o tom, ze na to lidi kaslou.
Kocacko
Vždycky je kam dál

7652 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Vladimira » středa 07. únor 2018, 14:30
No o něčem to svědci, sama nevím o čem, sbírám názory :)
Vladimira
Howgh
Howgh

15527 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Jandulka » středa 07. únor 2018, 15:08
Pixar píše:K tem lidem... je spoustu lidi, kteří v ocich nekterych mohou jen jako hnípat v hospe bez zadouciho (?) vzdelani a všech overenych informaci, a presto se dokazi rozhodovat, neb umi vyhodnotit situaci, mají intuici, předvidavost, 6. smysl, selsky rozum, "animal instinct" apod. + věci mohou rozumět.

PIXAR - s tímto celkem souzním.
Jandulka
Kecka
Kecka

1823 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Jancaka » středa 07. únor 2018, 15:47
Christabel píše:Evropská komise:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A1_komise
Český zástupce tam samozřejmě nehájí české zájmy, to ani nesmí.

Ano, ale je take nutno rici B, tj. ze Evropska komise PRIPRAVUJE legislativu, kterou (po pripadnych zmenach) prijima Evropsky parlament spolu s Radou Evropske unie, v ktere jsou zastupci jednotlivych zemi na urovni ministra. Takze zalezi, koho si obcani zvoli do Evropskeho parlamentu a koho do sveho narodniho parlamentu (protoze podle domaciho vysledku, lze usuzovat, jaka vzejde vlada a jeji smerovani k EU). Nebo ne?
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Barci » středa 07. únor 2018, 15:57
Vladimira píše:No o něčem to svědci, sama nevím o čem, sbírám názory :)

Že celou dobu byla většině celá EU ukradená? Že vlastně do této doby většina neměla potřebu jí řešit, takže byla převážně spokojená? A co se změnilo? Opravdu přišel diktát z EU a to navíc nepřiměřený, nebo je to jinak?
Taky sbírám názory ;-)

Kocacko, jo, ta grafika je silně pro EU, jen jsem to sem dala pro ilustraci a jsem ráda, že ses ozvala. Je to spíš takový ten nástřel, aby se člověk vůbec zamyslel nad následky a opravdu zvážil pro a proti.
Jak je zřejmé nejsem pro výstup z EU, ale jsem k ní kritická. Otázka je jestli si hledat viníka v EU a toho se zbavit (podle mě nereálné), a nebo je to spíš otázka celosvětová a vyvolaná spíš migrační krizí a já nevím čím ještě.

A zbytek nestihnu dopsat, tak snad večer
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Sambesi » středa 07. únor 2018, 19:15
Jancaka píše:Ano, ale je take nutno rici B, tj. ze Evropska komise PRIPRAVUJE legislativu, kterou (po pripadnych zmenach) prijima Evropsky parlament spolu s Radou Evropske unie, v ktere jsou zastupci jednotlivych zemi na urovni ministra. Takze zalezi, koho si obcani zvoli do Evropskeho parlamentu a koho do sveho narodniho parlamentu (protoze podle domaciho vysledku, lze usuzovat, jaka vzejde vlada a jeji smerovani k EU). Nebo ne?

Jancako, díky za doplnění. Přesně tak: připravují se věci, které jsou platné pro celou EU, a tím pádem samozřejmě (!) nebudou komisaři postupovat proti EU, ale vtip je v tom, že díky tomu, že jsme v EU, se s nimi svezeme ve věcech, ve kterých by se nikdo neobtěžoval naše slovo vyslyšet. A na další úrovni (Evropského parlamentu) právě nastupují europoslanci jako Charanzová atd., kteří už jedou za ČR (a probírají svou agendu se všemi relevantními, vč. např. sdružení majitelů zbraní, což jsem od začátku shledávala v pořádku, proto nechápu neustálé připomínky odrážející nepochopení této jednoduché věci).

A to, jak naše komisařka Věra Jourová tlačí svůj český pohled, si lze přečíst ve skvělém interview s ní v německém Der Spiegel z 20.1.2018. Dvoustránkový rozhovor, kde mj. popisuje svá jednání s Googlem, Facebookem, Twitterem, yt, Microsoftem, ale taky VW atd. (kteréžto firmy by jí jistě nenaslouchaly, kdyby s nimi jednala jen jako nějaká češká politička). Je to velmi zajímavé počtení: původně se nabízelo převzít německý model zákona (který tlačí ty firmy tvrdě k zodpovědnosti). Jourová na to jde jinak - byla jsem zpočátku skeptická, podobně jako Spiegel. Ale nakonec z ní sedím na zadku, je skvělá!

A při tom všem ona doslova říká, že vychází ze své - ještě i československé - zkušenosti s totalitou atd. a zkrátka razí jinou cestu, než byla ta očekávaná. Takže, Christabel, formulace "A vůbec nevadí, že je úplně jedno, kolik je v Evropské komisi českých zástupců, protože oni musí hájit zájmy EU a nikoliv ČR, je to jejich povinnost, takže jich tam může být třeba dvacet českých, ale pořád je to rozhodnutí Unie." je hrozně zavádějící. :-(
Je velká škoda, že se snaha Jourové, kterou jinde uznávají, u nás doma odmávne s odkazem na "diktát EU", jehož je jistě součástí... :palma: Pěstujeme si tím svou uskřinutost, a to není dobré. Hlavně pro nás ne.

(Následný příklad s Jourovou a jejím pochybením z roku 2014, který, Christabel, uvádíš, je nesouvisející.)
Sambesi
Krafařka
Krafařka

938 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Barci » středa 07. únor 2018, 19:28
Pixar, asi jsi četla v mých slovech něco, co jsem tam vůbec nechtěla vložit. Ale je fakt, že jsem už celkem znechucená z diskuzí na netu a to i těch na FB, kdy lidé vystupují pod svým jménem. Prostě nevraživost, strach, agrese, odmítání čehokoliv o čem jim instinkt velí. A to i když, nebo možná právě proto, jim člověk doloží, že mají špatné informace.

Tady rozhovor s Taberym z Respektu, mluví mi z duše:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obca ... &source=hp
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Sambesi » středa 07. únor 2018, 19:48
Jandulka píše:
Pixar píše:K tem lidem... je spoustu lidi, kteří v ocich nekterych mohou jen jako hnípat v hospe bez zadouciho (?) vzdelani a všech overenych informaci, a presto se dokazi rozhodovat, neb umi vyhodnotit situaci, mají intuici, předvidavost, 6. smysl, selsky rozum, "animal instinct" apod. + věci mohou rozumět.

PIXAR - s tímto celkem souzním.

Pixar, Jandulko, v tomhle se k vám ráda přidávám, takových lidí, kteří i bez formálního vzdělání dokážou věci nazřít jasně díky svému selskému rozumu, si velmi vážím. (Barci, já myslím, že Pixar nereagovala na tvé psaní, já to chápu obecně.)

Jedním takovým člověkem byl můj dědeček - četl obyčejné noviny, žádné konspirační internetové weby, ale hlavně měl fakt ten selský rozum. Porod doma? proč ne, vždyť to je normální; domácí škola? - proč ne, však ať jsou děcka ještě chvilku s maminkou, ta pozná nejlíp co a jak; Evropská unie? - jistě, buďme rádi, že můžeme spolurozhodovat, i když nás někdy přehlasují, zaplaťpámbu nestojíme sami stranou, na to nemáme...
Před pěti lety volil Schwarzenberga, letos už ho pozemské věci netíží. :erik: Ale vím, že by si dělal starosti, protože mu nejvíc záleželo na budoucnosti nás, jeho vnoučat a pravnoučat...
Sambesi
Krafařka
Krafařka

938 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Sambesi » středa 07. únor 2018, 19:50
Barci, díky za tvoje psaní, na Taberyho se mrknu později. Poběžím do kina na Blaníka, tak jen ještě rychle dodám takový postřeh:

Česko jako konstruktivní člen společenství
Co by tedy Česko mělo dělat pro to, aby se pro něj stalo členství v Evropské unii příjemnějším a výhodnějším? Třeba skončit s kritikou těžko identifikovatelného zla shrnovaného často pod označení „Brusel“ a začít s řešením vlastních nedostatků. A také si jednoduše počínat aktivněji. Příležitostí je pro to podle oslovených expertů spousta.

Kritika unijního stylu rozhodování nedávno vedla Petra Kanioka k tomu, že si dal tu práci a podíval se podrobněji na to, jak to je s často omílaným „diktátem Bruselu“. Spočítal hlasování, ve kterých čeští ministři v Radě EU rozhodovali o předpisech či stanoviscích Unie. Výsledek ho překvapil.

Z přibližně devíti tisíc případů od roku 2004 do konce roku 2015 byla Česká republika proti návrhům v jen asi padesáti případech. To znamená, že s většinou toho, co se pak v tuzemských médiích a ústy tuzemských politiků prezentovalo jako výsledek jednání ve stylu „o nás bez nás“, země souhlasila.

„Česko je vůbec svérázný člen. Hlavně za vlády Petra Nečase bylo hodně častým fenoménem házení vidlí – řekli jsme, že něco nechceme, což je v pořádku. Jenže pak by měl následovat návrh postupu, který bychom si přáli místo toho. A to jsme se doteď příliš nenaučili,“ kritizuje Petr Kaniok.

TOHLE je problém. Svalovat vinu na někoho jiného nám jde dobře...

Petr Kaniok pak akcentuje ještě jednu oblast, ve které by také stálo za to posunout se – vyzdvihuje důležitou roli médií a to, že ji média dost dobře nezvládají. „Často, když se v Česku o Evropské unii píše, narazím na strašnou spoustu nesmyslů, nepřesností a polopravd. To bohužel přispívá k pocitu, že nám pořád jen někdo něco nařizuje. Velmi by pomohlo, kdyby média svou práci dělala lépe.“

[vytučněno mnou]
https://www.online.muni.cz/tema/8248-k- ... opska-unie
Sambesi
Krafařka
Krafařka

938 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Christabel » středa 07. únor 2018, 20:26
Sambesi píše:A to, jak naše komisařka Věra Jourová tlačí svůj český pohled, si lze přečíst ve skvělém interview s ní v německém Der Spiegel z 20.1.2018. Dvoustránkový rozhovor, kde mj. popisuje svá jednání s Googlem, Facebookem, Twitterem, yt, Microsoftem, ale taky VW atd. (kteréžto firmy by jí jistě nenaslouchaly, kdyby s nimi jednala jen jako nějaká češká politička). Je to velmi zajímavé počtení: původně se nabízelo převzít německý model zákona (který tlačí ty firmy tvrdě k zodpovědnosti). Jourová na to jde jinak - byla jsem zpočátku skeptická, podobně jako Spiegel. Ale nakonec z ní sedím na zadku, je skvělá!

A při tom všem ona doslova říká, že vychází ze své - ještě i československé - zkušenosti s totalitou atd. a zkrátka razí jinou cestu, než byla ta očekávaná. Takže, Christabel, formulace "A vůbec nevadí, že je úplně jedno, kolik je v Evropské komisi českých zástupců, protože oni musí hájit zájmy EU a nikoliv ČR, je to jejich povinnost, takže jich tam může být třeba dvacet českých, ale pořád je to rozhodnutí Unie." je hrozně zavádějící. :-(
Je velká škoda, že se snaha Jourové, kterou jinde uznávají, u nás doma odmávne s odkazem na "diktát EU", jehož je jistě součástí... :palma: Pěstujeme si tím svou uskřinutost, a to není dobré. Hlavně pro nás ne.

(Následný příklad s Jourovou a jejím pochybením z roku 2014, který, Christabel, uvádíš, je nesouvisející.)

Nechápu proč to takhle okecávat. S tou Evropskou komisí jsi byla vedle (stejně jako novinářka, když kladla svou otázku ve stylu "je tam přece český zástupce"), jde o to, čí zájmy tam komisař hájí a je naprosto jasné, že zájmy ČR tam český komisař hájit nesmí a nemůže.
Proč to prostě nenapíšeš? Vždyť to tak je. Proč kolem toho dělat takovou omáčku, aby to vypadalo jinak, než to je?

Případ není z roku 2014 a s tématem souvisí.
Christabel
Krafařka
Krafařka

924 příspěvků
22. prosinec 2009
Příspěvekod Pixar » středa 07. únor 2018, 20:59
Barci píše:Pixar, asi jsi četla v mých slovech něco, co jsem tam vůbec nechtěla vložit. Ale je fakt, že jsem už celkem znechucená z diskuzí na netu a to i těch na FB, kdy lidé vystupují pod svým jménem. Prostě nevraživost, strach, agrese, odmítání čehokoliv o čem jim instinkt velí. A to i když, nebo možná právě proto, jim člověk doloží, že mají špatné informace.

Tady rozhovor s Taberym z Respektu, mluví mi z duše:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obca ... &source=hp

Barci, ja jen rozvijim dle sveho, jak ja vidim lidi. Taberyho, cos davala jsem slysela a jako vzdy je nejakou dobu ok, ale pak (dle mne samozrejme) zacne sklouzavat a mam po chuti. Tu mi ale ihned spravil opet psychiatr Cyril Hoschl, zde: <iframe src="http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3978226/embedded" scrolling="no" style="border:none;height:160px;width:100%;overflow:hidden"></iframe>

www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava ... e--1784854

Vis, ja neduveruju "straseni" pochybnym nakresem "darky od priznivcu Czexitu" (nebudu kopirovat reakci Kocacka na to, asi tak).

K te nevrazivosti, ono taky lidi toho muzou mit dost, kdyz jsou jim dokladany "ty jedine spravne informace" (ve finále vůbec takove nemusi byt). No a instinkt bych nepodcenovala, ikdyz ho mohou provazet i negativni projevy nekterych, se kterymi ja ale vubec nemusim byt v souladu.
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Pixar » středa 07. únor 2018, 23:37
Nemam FB, ale sleduju Horacka a trefny je.

Marek Pocestný Možná by se dalo říct, že v tom není prakticky žádná logika: podpora MZ pramení z 90% z afektů, iracionality, "citu", racio tam hraje zanedbatelnou roli. Ergo pokud má nějaký kandidát tuhle skupinu oslovit, musí oslovit tu oblast afektů, citové sympatie, ta skupina - nebo aspoň její část - se s ním musí být schopna ztotožnit na té animální úrovni.

3 · 4 únor v 4:57 · Upraveno
Odebrat

Michal Horáček A tohle svoje tvrzení - že 90% podpory MZ pramení z afektů na animálnī úrovni a ne z rozumu - opíráte o jaká empirická data? Jsem si jistý, že o žádná. Opíráte je o svůj pocit - tedy přesně o to, co těm voličům přisuzujete.

1 · 4 únor v 6:42

Marek Pocestný Opírám to o pilný poslech "alternativních" médií, jichž jsem coby milovník bizáru příznivcem a kde se prezidentská volba řešila od rána do večera (včetně účasti posluchačů), a o osobní komunikaci s některými Zemanovými příznivci.

2 · 4 únor v 7:35 · Upraveno
Odebrat

Michal Horáček Marek Pocestný O tom, že jste se seznámil s lecjakými pitomci, neoochybuju. Ale pochybuju, že jich je 2850000.

4 únor v 7:36

:D
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Barci » čtvrtek 08. únor 2018, 08:43
Pixar, já to pochopila, že reaguješ přímo na mě. Ale jo na instinkt taky dám, někdy se člověk na někoho koukne a prostě je mu nesympatický, něco z něho cítí a podle toho se rozhodne.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008