ADV TOP
ADV LEFT

Slušnost na Hrad!

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Christabel » čtvrtek 08. únor 2018, 10:25
Zajímavý příspěvek na téma "jak se Česká republika může podílet na spolurozhodování EU":

http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrac ... ranici_wag
Christabel
Krafařka
Krafařka

924 příspěvků
22. prosinec 2009
Příspěvekod Sambesi » čtvrtek 08. únor 2018, 17:19
Christabel, komisaři jistě musí mít na mysli prospěch celku, nesmí dělat obstrukce kvůli partikulárním zájmům na úkor celku. Ale prohlásit, že je úplně jedno, kdo tam je, protože nehájí české zájmy, je minimálně silně zavádějící. Jednak zájmy unie nejsou zájmy politiků, ale lidí, kteří tady žijí. Zrovna tak zájmy ČR nejsou zájmy vlády apod., jsou to zájmy občanů ČR.
A jednak sledujme přece jen i tu "omáčku" okolo - kdyby se Jourová neohlížela na naše zájmy, mohla by se spokojit např. s tím, že EU má přísné standardy kvality potravin. Ale nespokojí se, vidí, že u nás konkrétně to v pořádku není a náš zájem tlačí do popředí. Není mi to jedno a její snahu oceňuju.

Pokud skutečně považuješ ten případ Jourové s Babišem za související (jj, je z roku 2016, opravuji), tak už mi ten pohled na věc dochází:
Čili zájem EU je v rozporu se zájmem ČR? A naopak zájem Babiše je zájmem ČR?
S tímto pohledem se ovšem nemůžu ztotožnit.

Myslím, že Jourová skutečně pochybila, když se vyjadřovala na téma Čapího hnízda a zřejmě stranila Babišovi (interview jsem neslyšela).
Proč neuznat, že to bylo její pochybení? Proč se tím snažit dokládat: podívejte se, Jourová se zastala českých zájmů a hned dostala přes prsty? (Legrace je, že stěžovatelem byl Čech, ale to už je jen drobnost. Stejně je to celé "důkaz diktátu EU".)
Ne, ona se v tomto případě nezastala českých zájmů, ale zájmu svého politického šéfa, a to je problém.
Sambesi
Krafařka
Krafařka

938 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Elsa » středa 07. březen 2018, 23:27
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Wingec » čtvrtek 08. březen 2018, 07:57
Výstižné. Asi je to pro zasmání, ale já se ani valně nesměji. Každopádně se dívat nebudu, psychicky na to nemám. A to jsme se dřív dívávali i s dětma. No jo no.
Wingec
Howgh
Howgh

9773 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 08. březen 2018, 19:23
Elsa píše:K zítřejší inauguraci http://blog.aktualne.cz/media/160/20180 ... tezila.jpg

No kdybych věděla, jak to dopadne, asi bych to sem vůbec nedávala, to už není ani k smíchu :? https://www.lidovky.cz/inaugurace-milos ... _domov_rsa
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Sambesi » čtvrtek 08. březen 2018, 21:36
Sedla jsem k počítači, že se podívám, jak to dopadlo. Čekala jsem špatné zprávy, ale realita to opět překonala. :-(
Jinak ale M. Němcová dlouhodobě fakt solidní, škoda, že pro ni v ODS nemají vhodné místo. Třeba šéfovské.
Sambesi
Krafařka
Krafařka

938 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 08. březen 2018, 22:08
Dokonce i Institut Václava Klause se k tomu staví kriticky http://institutvk.cz/clanky/1098.html
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Ame » pátek 09. březen 2018, 07:00
Sambesi píše:Sedla jsem k počítači, že se podívám, jak to dopadlo. Čekala jsem špatné zprávy, ale realita to opět překonala. :-(
Jinak ale M. Němcová dlouhodobě fakt solidní, škoda, že pro ni v ODS nemají vhodné místo. Třeba šéfovské.

like!
Ame
Howgh
Howgh

6254 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Wingec » pátek 09. březen 2018, 08:45
Tak nakonec jelikož měl muž volno a neptal se mě :) a zapnul přijímač jsem bohužel inauguraci viděla :palma:
Museli jsme si pak dát párkilometrovou procházku, abychom to rozchodili.

Němcovou já nějak nemůžu, ale za včerejšek má u mě velké úctyhodné plus. Je mi jí docela líto, pamatuju jak si vytrpěla virózu u korunovačních klenotů a říkala, že na Hradě ji už po tomto zážitku neuvidí, tak asi to přehodnotila a dopadlo to stejně.
Já jsem tu ženskou nikdy neviděla se usmát.
Wingec
Howgh
Howgh

9773 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod renducha » pátek 09. březen 2018, 09:49
Jsem rada, ze i po volbach je tato diskuze stale aktivni a doufam, ze jeste dlouho zustane jako reflexe vyvoje... Jedna z mala, ktere ctu pravidelne a ktera mi diky vsem prispevkum pomohla pochopit situaci kolem volby (motivaci jednotlivych volicu).
A ted si rypnu - cekala jsem komentare volicu MZ ohl. vcerejsiho projevu (vyjadreni spokojenosti s chovanim jejich favorita), zatim zde zadny nepristal, treba se tak jeste stane aby se vyvazil zdejsi negativni dojem...

A pro srovnani - vcerejsi Hilser u J.Krause. Sympatak, drzim palce at uspeje ve volbach do senatu. Doporucuju jeste shlednout i tu cast rozhovoru, ktera do vysilani nebyla zarazena, v te uvedene se rozhovor bohuzel zbytecne zasekl u nepodstatneho (ryma).
https://www.youtube.com/watch?v=IaMxIZrXnoU
https://www.youtube.com/watch?v=AkUKpg1_Bx8&t=1558s
renducha
Pískle

17 příspěvků
17. září 2015
Příspěvekod Elsa » pátek 09. březen 2018, 10:20
Tak jestli tohle vymysleli https://www.lidovky.cz/chysta-se-vladni ... _domov_sij - jo on tu není ten blijící smajlík
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Vladimira » pátek 09. březen 2018, 10:54
MZ je jak utržený ze řetězu, překonává veškeré meze. Nejenže se chová jako sobecká mstivá bestie, která ztratila veškerou soudnost a zábrany, a ne jako státník právě přebírající nejvyšší úřad v zemi, ale i v souvislosti s vraždou novináře na Slovensku byl jeho projev naprosté chucpe.
Otvírá dveře někam, kam nechceme, a ještě z toho má prdel.
Vladimira
Howgh
Howgh

15527 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Lava » pátek 09. březen 2018, 11:36
Mě by zajímala rekce Zemanových zastánkyň na inaugurační projev. Předpokládám, že z faktické stránky budou (s většinou) souhlasit, ale ta forma, obsah projevu - připadá vám to ještě normální? Připomínalo to alespoň něčím inaugurační projev?

Jinak teda tipuji, že byl nadopovaný, při výstupu z auta vyskočil na své poměry dost křepce a myslím, že to ovlivnilo i projev. Přesně jak psala Vladimíra - jak utržený ze řetězu, trochu jsem se bála, že bude mluvit 4 hodiny jak Fidel Castro. A stejně jako v předvolebních debatách začal cca po 40 minutách mluvit trochu nesrozumitelně... O tom jeho pověstném mluvení spatra bych trochu pochybovala, když se zasekl, tak se díval vlevo dolů a hledal. (Což mu nevyčítám, stejně jak mu nevyčítám problémy s pohybem, moje babička je v pětaosmdesáti taky měla, jen teda u toho nekandidovala na prezidenta.)
Lava
Klábosilka
Klábosilka

349 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Melina » pátek 09. březen 2018, 12:09
Já jsem to z obavy o svoje duševní zdraví neviděla, říkala jsem si, že případně najdu na netu, ale asi na to nebudu mít odvahu ani tak.

Jinak článek, který se mi líbil: https://archiv.ihned.cz/c1-66069330-nek ... populismus
Nějak neznám autora, ale přišlo mi to dobrý. V souvislosti s tím jsme doma s mužem debatovali o tom, kde je strop toho, že si český člověk řekne fajn, mám se dobře. Já třeba jako obyvatel malé vesnice na severu Moravy si myslím o tom stropu svoje.
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Pixar » pátek 09. březen 2018, 13:08
Lavo, ahoj!

Nevim nakolik jsem zastankyne Zemana, volila jsem na posledni chvili pro me mensi zlo, ale musim uprimne rict a mozna vsem, ze se ted poslední dny pohybuju v oblacích, doslova vyhradne v jinych sverach, takze jsem to nevidela a nečetla, jen tady to trochu prolitnu, bo vim, ze zas jednou sletnu a rada si Vas prectu. A potom mozna budu reagovat.

Me je taaak dobře zrovna, ze se ted tim nezaobiram a uz vůbec ne do hloubky.

Intenzivne se venuji prevazne jen sobe, svým potrebam a pocitum.

Kez byste se tez citily dobře.
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008