ADV TOP
ADV LEFT

Kontrolujete pubertakum mobil ?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 08:57
Dobre rano,
potrebuju poradit nebo slyset cizi nazor. Pred par dny se nam nahodou dostal do rukou mobil naseho 14leteho syna ( v noci misto spani byl na mobilu a kdyz to manzel zjistil, tak mu ho vytrhl z ruky, takze ho syn nestacil uzamknout). Takze jsme mu ho trochu prolustrovali :oops: a zjistili jsme veci, ktere se nam zrovna nelibily.
A ted jsme nerozhodni, jestli delat jako ze nic, anebo priznat barvu, ze jsme mu do nej koukli a proste to na nej vybalit. Nejedna se o zadnou kriminalni cinnost, to bych se vubec nerozmyslela, ale na druhou stranu to, co jsme zjistili, bych nerada nechala bez odezvy.
Tak by me zajimalo, jestli detem, teda spis pubertakum, normalne mobil ( event. pocitac, tablet,...) prohlizite a kontrolujete co, kde, s kym nebo respektujete naproste soukromi ? My ho nikdy nekontrolovali, vzdycky jsme mu duverovali, a mozna to byla chyba. Takze ted nevime, jak se zachovat. Na jedne strane ochrana soukromi, na druhe strane vam vsude tlucou do hlavy, ze rodice maji mit prehled, co deti s elektronikou delaji a kde se pohybuji.
Pokud by se jednalo o male dite, tak bych nevahala, ale u toho pubertaka je to prece jenom trochu tenky led. :roll:
Dekuju za vase nazory
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Barci » pondělí 05. únor 2018, 11:12
Puberťáka doma nemám, ale já jsem v tomhle dost rázná. Kdybych měla podezření na něco, tak bych se do mobilu koukla a to zcela bez rozpaků. Tohle je trochu jiná situace. Asi záleží na tom, co jste tam objevili. nechceš to tu napsat? takto teoreticky to stejně nemá dopad na vás konkrétně.

Edit: z puberty si pamatuji, jak mamka jednou přečetla nějaký bráchův dopis na který narazila. V tu chvíli ve mě hrklo, že by mohla přečíst můj deník a zničila jsem ho a přestala psát. Takže bych byla opravdu opatrná s tím na něj te´d vytáhnout, že jste si to prošli, pokud to není nic závažného, najde si totiž sofistikovanější způsob jak vše utajit.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Katest » pondělí 05. únor 2018, 11:15
zatím jen náhodně (12,5), ale mají zablokované určité stránky. Nicméně vědí, že tam kdykoliv můžu. Nesmí mít nic zaheslované (resp. známe s mužem hesla) a na oplátku mi důvěřují, že tam nepolezu bez jejich přítomnosti nebo vážnýho důvodu.
DO budoucna nevím, jak to bude, ale doufám, že tenhle mód vydrží dlouho.
Katest
Krafařka
Krafařka

705 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 12:08
Syn ví, že když požádám, musí ukázat telefon ke kontrole. Taky je vidět z počítače přes jeho google účet hodně aktvit (fotky, videa, hesla, která vyhledával, historie sledovaných videí na YT). Do jeho 15-ti let to tak budu vyžadovat. Alespoň je větší pravděpodobnost, že nebude nahrávat nějaký nevhodný videa a že nepoleze na nevhodné internetové stránky. Už se i stalo, že nahrál něco, co se mi nelíbilo a stihlo se to uložit na jeho googl, než to smazal. Takže byl pohovor a od té doby už jsem nic nevhodného nenašla.

inko googl
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Katest » pondělí 05. únor 2018, 12:44
tak jsem se koukla do historie na google a chlapec se snaží obejít zákazy erotického obsahu obejít vyhledáváním kamasutry... :-)
necitovat
Katest
Krafařka
Krafařka

705 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Pepigaba » pondělí 05. únor 2018, 12:49
Kontroluji :D Je to puboš jak vyšitý (13,5) a lákají ho extrémy :-Z
Soukromí je v tomto věku, dle mého názoru, za odměnu. Pokud důvěřuji, plní co má (jasně, že s rezervou) tak ano soukromí, ale s tím, že z povzdálí kontroluji. Do 15 let mám za něho plnou právní zodpovědnost a taky chci hned v počátcích "utnout" nežádoucí cesty a proto ta kontrola.
Mobil nesmí mít zaheslovaný, abych se v případě potřeby mohla podívat a syn ví, že se dívám.
Vstup na PC řeším jinak a vím, kde se pohybuje.
Pokud je něco nevhodného koriguji, musí mazat, popř. zákaz pokud nepomůže domluva.

Ano jeho puberta je fakt výživná :-Z :-Z :-Z
Snad přežije...a já taky...
Pepigaba
Krafařka
Krafařka

829 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 12:53
Nechtela jsem psat, co jsme zjistili, protoze jsem nechtela ovlivnovat vase nazory, ale napisu to. V okamziku, kdy mu manzel mobil vzal, chatoval se svym kamaradem, tak jsme se koukli, co resi tak nutneho v pulnoci. A spadla nam brada, jak vulgarne a s despektem hosi debatovali o zenach a holkach. Za jejich slovnik by se nemuseli stydet stamgasti 4.cenove skupiny. Docela rada bych si s nim o tom popovidala a upozornila ho, ze co vypusti na siti, muze byt kdykoliv pouzito proti nemu. A co hur, zjistili jsme, ze si za penize, ktere dostava na jidlo, nekupuje jidlo, ale poridil si pocitacovou hru, kterou jsme mu nechteli koupit, protoze je az pro plnolete, plna strileni a nasili. Opakovane jsme mu vysvetlili, proc mu ji nekoupime, tak si ji obstaral proti nasemu zakazu. :-Z Takze by me zajimal vas nazor, jestli priznat, ze jsme mu projeli chat a pozadovat vysvetleni.

inko zakladatelka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Barci » pondělí 05. únor 2018, 13:38
A co to podat přesně takto? Že vám hlava nebrala, co řeší tak důležitého o půlnoci, že se o něj bojíte, jestli není nějaký průšvih a tak jste se koukli. A pak vysvětlit co se vám na tom nelíbilo. Asi kdyby byla od začátku nějaká kontrola, tak by to vzal lépe.
A jestli si o tobě myslí, to co píše o holkách, že ty jsi taky holka a hlavně kdysi i v tomhle věku ;-)
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Pepigaba » pondělí 05. únor 2018, 15:00
Souhlas s Barči, čím dřív vyřešíš a taky "zatřepeš", tím lépe. Má zkušenost :D
Pepigaba
Krafařka
Krafařka

829 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 15:59
Já tedy respektuji soukromí svých dětí. Moje matka mi do věcí lezla a nebylo to opravdu nic příjemného. :-(

Osobně si myslím, že jde o klasické machrování a natřásání peří před vrstevníkem. Pokud se nejedná o trestnou činnost, tak bych věřila tomu, že se to s dospěním utřepe a že zúročí všechno dobré, co jste do něj za ty roky vložili a co mohl doma obkoukat.

Co se týče hry, tu bych nemilosrdně zabavila spolu se šňůrou od PC (za trest na nějakou dobu), peníze v hotovosti nedávala a jídlo by měl nachystané z domu. No a pokud se doma připojuje na wifi, tak nastavit omezení připojení třeba od 7 do 21 h.

A.B.C.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Katest » pondělí 05. únor 2018, 16:32
Hru bych zabavila, bez náhrady. Plus bych na nějakou dobu omezila přístupy k elektronice, naši se ještě furt musí ptát, jestli smí (ale jsou menší).
heslo na wifi a omezení dat - přístup fakt jen v určité hodiny.
Brácha má nějakou (placenou) apku, která hlídá kam dítka lezou, omezuje počet hodin na netu a tak. Jakmile to vyčerpají, má to omezený provoz (volání, sms, hangouts).
Ale zároveň bych přislíbila, že otěže povolím, když uvidím, že dodržuje pravidla.
Katest
Krafařka
Krafařka

705 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Sally » pondělí 05. únor 2018, 16:48
Já bych nic nevysvětlovala - ale řekla bych, že ať si uvědomí, že internet / sociální sítě / chaty / telefony nemají žádné soukromí - a že to, co tam píše si mohl přečíst kdokoliv jiný, ne "jen" vy. A že jsou věci, které se takhle veřejně nepíšou, že to může kdykoliv kdykoliv kdokoliv použít proti němu (nevím přesně co psal a co by bylo adekvátní - ale třeba mu předložit, že by si to mohli přečíst klidně učitelé, nebo ty holky - a že by za to mohl třeba taky letět ze školy).
Plus telefon nejspíš platíte vy, používal ho ve vašem bytě a ve vašem prostoru se prostě vulgárnosti provozovat nebudou. Až bude dospělej a bude si platit svoje bydlení a svůj telefon, tak ať si třeba po uších skáče, ale vy tohle tolerovat nebudete.

Osobně bych byla hodně drsná - hlavně proto, aby si skutečně uvědomil, že chat na telefonu je VELMI VEŘEJNÝ prostor, navíc co je psáno, je v podstatě "důkaz" a zrovna tohle je důkaz o jeho hulvátství.
Sally
Howgh
Howgh

8462 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Sally » pondělí 05. únor 2018, 16:50
Hru bych zabavila a zastavila kapesné. Zjevně není dospělý natolik, aby respektoval nějaká domluvená pravidla...
Sally
Howgh
Howgh

8462 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 17:15
Já šla v téhle oblasti trochu jinou cestou, degradovala jsem se na puberťáka a založila si účet na tom přitroublým instagramu, sleduju dceru a její přátele, někteří sledují i mě nazpátek :). S jejíma nejbližšíma kamarádkama pak komunikuju i napřímo, ať už domluvy typu kdy přijedou na návštěvu, nebo i vtipkování na téma co bylo ve škole a jakej kluk se jim líbí. Prostě jsem se naladila na ten svět, nelezu nikomu do soukromí bez jeho vědomí (to bych fakt udělala jen při podezření na protizákonnou činnost nebo na to, že je dítě v nebezpečí), ale udržuju si přehled a čumím teda jen tam, kde je to veřejně přístupný (čehož jsou mraky) nebo tam, kam mě ty lidi pustěj. Protože jsem založením šmírák, každou chvíli donesu dceři (obvykle z těch volně přístupných míst) nějaký pikantní info, který neví, tím jednak si udržuju u ní respekt ;), druhak přirozeně z toho chápe, co všechno se dá vyšmírovat, a dává si pozor, co o sobě šíří.

Když už je situace tazatelky rozjetá, tak těžko říct, záleží taky, jak je si se synem blízká, nebo jeho otec, asi bych byla, jak už tu padlo, pro otevřenost, tedy řekla bych, kdy, proč a co přesně jsem viděla, a snažila bych se o přátelský nevyčítající popovídání o těch vztazích a holkách. Taky myslím, že to ty kluci tak nemyslej, když vidím dceru a její skoroboyfriendy, jakým způsobem na sebe všichni navzájem dělaj ramena, aby náhodou nevyšlo najevo, že má někdo pro někoho slabost :D Hru bych zabavila minimálně na nějakej čas, pobavila se o tom, co si tou koupí chtěl dokázat (jestli ji jenom fakt strašně moc chtěl, nebo ho těšilo i to porušení pravidel) a zkusila společně v rodině stanovit nějaký realistický splnitelný pravidla.

Obecně to furt chce držet tu jemnou hranici, aby děcka na jednu stranu nebyly těma gamesama a sociálníma sítěma úplně vygumovaný, na druhou stranu zase aby nebyly odstavený mimo kolektiv, což samozřejmě dost řešíme i u nás, i když ten vztah máme otevřenej.

inko insta
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. únor 2018, 18:51
Dekuju vsem za nazory.
Hru syn moc chtel, vim, ze ji maji nekteri jeho stejne stari spoluzaci, tak ji chtel hrat taky. To ze je pro plnolete a naprosto proti nasim principum kupovat a hrat nasilne hry jsme mu vysvetlili nekolikrat, ale nase argumentace holt postradala vahu, kdyz ji skoro vsichni kamaradi maji a jejich rodice to naprosto neresi, co deti hraji. :? Takze my jsme v jeho ocich ti nejhorsi a nejnemoznejsi, kdyz ostatni muzou :-? To ze to delame v jeho zajmu, jaksi v tomto veku moc neoceni. A jejim zakazem to dorazime :D Ale to se proste neda nic delat.
Co se tyka toho chatu, tam jsem na vazkach. Prece jenom jsme vlezli do jeho soukrome konverzace...to je trochu jako precist si ten denik :oops:

Inko zakladatelka
Inkognito Inkognito