ADV TOP
ADV LEFT

Kontrolujete pubertakum mobil ?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pájík » pondělí 05. únor 2018, 22:59
GTA? U nás touha největší, zatrhla jsem, vysvětlila a sdělila mu, proč si nepřeju aby to hrál. Počítač je tedy plně pod kontrolou má omezený pravomoce, tablet a mobil občas projdu, ale v jeho přítomnosti. Cokoliv placeného by chtěl stahovat, přijde mi mejl. Je ještě "malej" a o google účtu nemá páru, bude mu deset.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Barci » úterý 06. únor 2018, 08:24
Zakladatelko, asi bych se na ten chat vyprdla a jestli je někdy možnost na to zavést řeč nějak přirozeně, tak bych to zkusila. Ale za tu hru by měl následovat nějaký postih. Jako děti jsme nebyli jiní, ale taky jsme od rodičů dostali ceres, když se něco provalilo a to je dobře. Většinou už jsme to příště neudělaly.
A ve spoustech věcí svým rodičům dávám zpětně za pravdu. přečetla bych si deník, kdybych měla na něco podezření a s dítětem by nebyla řeč? Ano a to zcela bez výčitek. Ale snad se závažnými věcmi za mnou budou chodit.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3799 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Inkognito » úterý 06. únor 2018, 09:29
Tak o chatu jsem s nim promluvila ze siroka, nerekla jsem nic konkretne, kde jsem co vystourala a cetla. Proste jsem mu rekla, at si dava bacha, jak, o cem, s kym a jakym zpusobem na internetu mluvi ( uvedla jsem i pouzivani vulgarismu), ze se to muze obratit proti nemu, kdyby se to dostalo k cizim ocim. Tak byl z toho docela zarazenej, asi premyslel, co jsem kde zjistila, ale nic nerikal a slibil, ze si bude davat pozor. No radsi si to za nejaky cas overim :oops: :D
Pak prisla rec na hru, tak to taky necekal. Ted jsme mu ji zakazali , ale jeste o tom budeme mluvit. Nerada chodim cestou zakazu a prikazu, radsi chci, aby pochopili, proc to ci ono ne a vedome prijali, co po nich chci, protoze k tomu mam nejaky duvod. Je mi jasny, ze ho stavim do znevyhodnujici pozice vuci spoluzakum a kamaradum, kteri ji maji a hraji bez ohledu na vek :-Z , takze ho vyrazuju, tak proto nechci nasadit tvrdy autoritativni ton, ale spolecne najit oboustranne prijatelne reseni. Tak snad ho najdeme :)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Elsa » úterý 06. únor 2018, 15:11
Přemýšlela jsem, jestli to vůbec napsat, ale tak třeba to má někdo i tady podobně, aby to nebylo tak mononázorové ;-). Mobil rozhodně nekontrolujeme, stejně jako nešmírujeme, co dělá a s kým se baví cestou ze školy a do školy. Tak nějak spoléhám na to, že jsme vychovali, a pokud bude mít potřebu, stejně se nedošmírujeme. Telefony jsem dávala co nejpozději, tj. v době, kdy začali chodit sami ze školy.
Ale dvě poznámky - mě teda je hodně nepříjemné, když dítě bez mého vědomí hovoří s prarodiči, něco si s nimi domlouvá a podobně, to se mě prostě dotýká, snažila jsem se to eliminovat, bezvýsledně, okolí moc nechápe. Jak jsme starší, byli jsme zvyklí, že se volalo prarodičům v podstatě vždy za přítomnosti rodičů, tohle mi nějak nevyhovuje.
A druhá asi podstatná - kdybychom náhodou narazili (v situaci jako zakladatelka) na něco nepřijatelného pro nás, určitě bychom o tom mluvili, protože když už to teda vidím (aniž jsem to plánovala), tak se mi zase příčí dělat, že jsem to neviděla. Ke hře se nevyjádřím, o tom jsem líná přemýšlet, řeším toho nějak pořád dost..
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » středa 21. březen 2018, 08:38
Inkognito píše:Já tedy respektuji soukromí svých dětí. Moje matka mi do věcí lezla a nebylo to opravdu nic příjemného. :-(

Osobně si myslím, že jde o klasické machrování a natřásání peří před vrstevníkem. Pokud se nejedná o trestnou činnost, tak bych věřila tomu, že se to s dospěním utřepe a že zúročí všechno dobré, co jste do něj za ty roky vložili a co mohl doma obkoukat.

Co se týče hry, tu bych nemilosrdně zabavila spolu se šňůrou od PC (za trest na nějakou dobu), peníze v hotovosti nedávala a jídlo by měl nachystané z domu. No a pokud se doma připojuje na wifi, tak nastavit omezení připojení třeba od 7 do 21 h.

A.B.C.

toto jsme kdysi zkusili a došlo ke krádeži peněz doma. Nedat mu peníze je nejhorší řešení, chce to chytřeji. U jednoho mi zabralo, že si vede notýsek s výdaji a příjmy a musí to sedět. Vzal to. U dcery mi nepomohlo ani toto, nemáme ještě dořešeno.
Ta krádež se nám stala u obou a prvotní příčinou právě byly podobné prohřešky :-(
Je to boj...
Inkognito Inkognito