ADV TOP
ADV LEFT

paní na úklid

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kocacko » úterý 17. duben 2018, 19:08
Tak jsem k tomu taky dospěla. Měla bych k Vám, zkušenějším, kdo jste procesem již prošly, několik otázek, pěkně prosím.

Kde jste, když paní uklízí? Nemáme dost klíčů od bytu, tedy budu muset být přítomna. Pokud budu doma, je mi blbé dělat něco jiného, když někdo jiný uklízí (byť tedy jiné práce mám až nad hlavu). Je to standard a jsem jen divná?

Muž po prvním telefonátu paní lehounce prolustroval a teď se hrozíme, že jde o případ "problematického etnika" v insolvenci. Vzali byste někoho takového (pokud by se tedy naše obavy potvrdily)? Dá se nějak zabezpečit proti tomu, aby jednou přijel kamarád hospodyně (etnikum neetnikum) s dodávkou a my se vrátili do prázdného bytu?

S agenturou nemám úplně dobré zkušenosti, takhle inzerátem se mi v minulosti třeba hlídačky osvědčily. Jste jiného názoru? Máte paní přes agenturu? Můžete doporučit?

Nějaké zajímavé a užitečné tipy?

/pokud diskuze již existuje, omlouvám se za duplicitu, fakt nemám čas hledat/

Děkuji
Velmi zmatené Kocacko
Kocacko
Vždycky je kam dál

7652 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Kulliferdaa » úterý 17. duben 2018, 19:38
Paní jsem měla vždy doporučenou od někoho nebo paní nemohla a doporučila svoji známou. Doma jsem někdy byla, většinou jsem připravovala další místnost, aby vůbec šla uklidit. Nebo jsem se vrátila než skončila, párkrát otevírala a zavírala tchyně.
Klíče jsem nenechala žádné, není to můj styl. Pokud ji neznáš a nevíš o nikom, ke komu chodí, určitě bych neodcházela.
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

609 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Rezekvitek » úterý 17. duben 2018, 20:33
Ahoj Kocacko, pokud jsi paní na úklid ještě nikdy neměla, tak musím varovat že ze začátku to trochu "bolí". Prostě se ti někdo cizí vrtá v domácnosti a tvém nepořádku :palma:
Kde jsem - první dva úklidy jsem byla přítomna, jen se klidila z cesty, od té doby jsem v práci/u kamarádky/na procházce/na nákupech, prostě kdekoliv jinde než doma. Pokud nejde utéct (nemoc/home office atd.), tak se domluvím že nejdřív uklidí např. ložnici (jinak začíná koupelnami) a tam si pak zalezu s počítačem a nevylézám.
Paní chodí dvě - jsou přes firmu (někdy chodí i majitelka, je to malá úklidová firmička o cca 5ti lidech). Mají vlastní klíče. Ovšem je to už třetí firma/uklízečka, ty první dvě klíče neměly, ráno jezdily než jsem jela do práce a v poledne jsem dojela na otočku přebrat práci a zamknout.
Otázku s lustrací jsem nějak nepobrala - jakože víte že je v insolvenci, nezdá se vám důvěryhodná? Pokud bych někomu hned od začátku nedůvěřovala, domů bych ho nepouštěla a hledala dál...
Rezekvitek
Klevetnice
Klevetnice

3576 příspěvků
25. duben 2010
Příspěvekod Rrendy » úterý 17. duben 2018, 21:08
Ahoj Kocacko,
já už měla tři, klíče jsme jim nikdy nedali, žádné. Vždy přišly ráno než jsme odcházeli do práce, pak buď zabouchly nebo zabehla já, či muž. Nikdy jsem nekoukala jak uklízí, to se nedá, mně vždycky stačilo to, než jsme odešli. Pak rychle pryč, do práce, na nákup, fakt radím vrátit se před dokončením uklidu. Měla jsem vždy od kamarádek na doporučení, ale sláva to žádná nebyla.
Když máš přes agenturu, máš jistotu, že když něco poničí, rozbije, tak musí agentura uhradit. Taky už mají ženské prověřené, znají je déle, s uklízecí paní jsem byla opravdu moc spokojená. Na rozdíl od těch 2 byla opatrná a ohleduplná, žádné mlácení, jenže šla normálně pracovat.
Přeji moc šťastnou ruku při výběru, ať jsi spokojená !
Rrendy
Klábosilka
Klábosilka

563 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Kittylittle » středa 18. duben 2018, 06:08
Mám přes agenturu, po x pokusech sehnat někoho soukromě jsem to vzdala. Buď to byla tragédie ze strany spolehlivosti, nebo kvality.
Teď jsem spokojená, chodí nám 1x týdně UK slečna. Zpočátku byl doma muž na home office, časem už ji jen ráno pustím a klidím se z cesty do práce. Slečna až skončí, tak zavolá manželovi z námi nachystaneho mobilu, že jde, zabouchne a odchází. Tím se jistíme proti podvádění s reálným časem za úklid (jednou se stalo). Klíče nemá. Agentura má svoje hospodyně prověřené a máme smlouvu, kde mají i pojištění odpovědnosti za škodu.
Jo, že se ti někdo hrabe ve věcech je zpočátku divný, ale už mi to nepřijde :) Mně to moc ulehčilo život.
Kittylittle
Howgh
Howgh

5214 příspěvků
16. červenec 2008
Velké Přílepy
Příspěvekod Melina » středa 18. duben 2018, 07:28
Ahoj, k nám chodí holčina, co se známe ze školy, je o 2 roky mladší. Většinou to vyjde tak, že když ona uklízí, já vařím, hodně si spolu povídáme, zasmějeme se. Někdo má ale strach brát si na úklid někoho známého, mně je to tak nějak jedno...
Melina
Howgh
Howgh

5933 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Ibu » středa 18. duben 2018, 08:48
Ahojky,

ja mam ctvrtou pani na uklid a jsem s ni max spokojena. Vzdy jsem mela pani pres zname. Ale na malych mestech to tak chodi. Dve k tomu moc nebyly, tak jsem si vzala nekoho jineho. Pokud bych nemela kontakt na nekoho znameho, kontaktovala bych agenturu. Klice ji nechavam. Nenam s tim problem.

Doma jsem jak kdy. Ale za tu dobu ji beru tak trochu jako soucast domacnosti. Kdyz jsem doma popovidame.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Inkognito » středa 18. duben 2018, 09:05
Jak vidím, mám to jinak než ostatní.
Nestíhala jsem, nechala jsem si doporučit místní firmu od kamarádky, vlastně uklízeli už u dvou mých známých. Proto jsem ji považovala za prověřenou.
Je tam majitelka, která chodí sama někdy uklízet, a zaměstnává několik dalších paní. Majitelka se přišla k nám domů domluvit, co a jak, ukázala jsem jí domácnost a kde jsou úklidové prostředky, dala jsem jí klíče, domluvila termín a nechala to na nich. Měla jsem prostě důvěru, že to bude OK, a zatím to tak je. Uklízí u nás přes dva roky a po většinu doby jsem se s nimi nepotkala. Chodí k nám, když nejsme doma, ani o nich nevím, přijdu do uklizeného, nic neřeším, den před úklidem jen projdu domácnost, co se kde povaluje, aby se lépe uklízelo. Pokud se stane, že jsem doma, třeba s nemocným dítětem, je to hodně výjimečné.
Tak vlastně ani nevím, kdo u nás uklízí, ale myslím, že většinou chodí dvě stálé paní, pokud není nějaká mimořádnost, dovolené a tak, někdy přijde jen jedna. Před Vánoci jim tu nechávám připravené kosmetické balíčky.

Takže z mé strany žádná nedůvěra, žádná kontrola, možná dost nezodpovědný přístup, jak to tak vidím z jiných reakcí. Ale každý je nastavený jinak.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zuza77 » středa 18. duben 2018, 10:49
U nás agentura, docela důvěra, nic moc kontrola. S úklidem jsem moc spokojená nebyla, několikrát vím, že odešla dřív než měla... než jsem se to rozhoupala řešit, zacla krást peníze a rozloučila jsem se i s paní i s agenturou. A ačkoliv bych to moc potrebovala, tak se zdráhám do toho znovu šlápnout a někoho si pustit domů.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Peg » středa 18. duben 2018, 11:53
Tohle resim jak domu tak v kaclu.

Mam mnoho zkusenosti za poslednoch 10 let, popoprve jsemse donluvila s kamaradkou kdyz jsem byl tehotna s Jojaty, jo uz jim je 10 uaaa...

Za tu dobu jsem mela dve super kamaradky co uklizeni mely proste v krvi. A jednu pani na inzerat. Ty jedine mely klice.

Jinak je to slabota a zrovna ted menim jednu firmu v kanclu za dalsi. Tam jsme vzdy pritomni. A setkala jsem se jen s malym mnozstvim dam, co to maji v krvi a netreba jim rikat, proste kouknou a vidi.... ale zase ono se to po te co si zvyknete na servis jako v Puppu tezky( mmch moje prvni jiz roky v Puppu dela pokojskou :-))

Jinak kdyz jsem byla doma delala jsem si svoji praci, likvidovala hotspoty a podobne co pani na uklid neda neb nevi...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2560 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Inkognito » středa 18. duben 2018, 13:46
Tak pokud se také mohu zeptat zkušenějších ? : největší problém proč zatím stále nemít paní na úklid vidím v tom, že největší bordel tvoří prostě věci. věci, krámy, hračky, poválené oblečenení, odložené věci školáků, bundy, mikiny, složenky, účtenky, tu sklenice, tam míček na zemi, támhle ponožka puberťáka a tady rozečtená kniha atd atd. Dohromady je toho bohužel dost. Věcí, které se v týdnu prostě tzv."otočí" a použijí a zůstanou tam, kde odpadly. Když už oběhám barák a tyto všechny uklidím, trvá mi to neuvěřitelně mnoho mnoho mnoho času a rázem je uklizeno....Pak v řádu minut luxnu nebo setřu podlahu a skříňky, bo je na nich konečně volno. .... Otázka teda je, co dělá paní na úklid ? Předpokládám, že jen ten konečný úklid v "řádu minut."(zlehčuju) Nebo je tu ještě někdo, komu se občas doma něco nedejbože válí a přesto přijde paní na úklid ?? Zná všechny věci každého člena rodiny tak dobře, aby věděla, kam co uklidit ?? To asi nedělají, ne ? Musely by lézt do skříní atd. Co tedy dělá, pokud dorazí a přes tisíce stavebnic lega není ani vidno školákův psací stůl, který má třeba otřít ???
díky
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pepro » středa 18. duben 2018, 16:00
Kamarádka si úklidem přivydělává. Jde o velký úklid 1x týdně. chodí do rodinných domů, tam vždy 2x koupelna a wc, umyje kuchyňskou linku, vysaje,utře prach, setře všude zem. prý cca 2-3 hodiny. Řeší špínu, nikoli neuklizené poházené věci. Vzhledem k tomu, že chodí uklízet po práci - rodiny bývají doma. Ač je spolehlivá a nové kšefty má jen na doporučení, klíče od jejich domů nemá.
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Inkognito » středa 18. duben 2018, 18:23
Inkognito píše:Tak pokud se také mohu zeptat zkušenějších ? : největší problém proč zatím stále nemít paní na úklid vidím v tom, že největší bordel tvoří prostě věci. věci, krámy, hračky, poválené oblečenení, odložené věci školáků, bundy, mikiny, složenky, účtenky, tu sklenice, tam míček na zemi, támhle ponožka puberťáka a tady rozečtená kniha atd atd. Dohromady je toho bohužel dost. Věcí, které se v týdnu prostě tzv."otočí" a použijí a zůstanou tam, kde odpadly. Když už oběhám barák a tyto všechny uklidím, trvá mi to neuvěřitelně mnoho mnoho mnoho času a rázem je uklizeno....Pak v řádu minut luxnu nebo setřu podlahu a skříňky, bo je na nich konečně volno. .... Otázka teda je, co dělá paní na úklid ? Předpokládám, že jen ten konečný úklid v "řádu minut."(zlehčuju) Nebo je tu ještě někdo, komu se občas doma něco nedejbože válí a přesto přijde paní na úklid ?? Zná všechny věci každého člena rodiny tak dobře, aby věděla, kam co uklidit ?? To asi nedělají, ne ? Musely by lézt do skříní atd. Co tedy dělá, pokud dorazí a přes tisíce stavebnic lega není ani vidno školákův psací stůl, který má třeba otřít ???
díky

Tady předchozí inko důvěřivé.
Je to tak, jak píšeš. Já rozděluji dva druhy úklidu: jeden klasický, který má na starosti najatá firma, a druhý, kterému říkám "nošení věcí na místo" a to můžu dělat tři hodiny v kuse :roll: A to asi ani nejde, aby to dělal někdo jiný, musíš vědět, kam co patří...
Tohle dělám částečně právě večer předtím, než je úklid - sice je to opruz, ale ono se to trochu na té domácnosti projeví, prostě tě to donutí trochu poklidit. Jasně, nechce se mi, ale druhý den jsem ráda, když přijdu do uklizeného.
Úklidová firma dělá: umytí WC a koupelny, utření prachu, luxování, vytírání, umytí linky - to je moc fajn, po dohodě umyjí jednou za čas okna.
Do skříní nechodí, jen tam, kde jsou úklidové prostředky, alespoň doufám :) Maximálně uklidí knihy do police v knihovně.

Jinak to mám ale tak, že uklízečky nechodí k dětem do pokojíčku. To by se prostě nedalo, zvlášť u nás, kde to tak vyšlo, že pokoje jsou malé na to množství věcí. Původně to bylo myšleno tak, že děti si budou uklízet samy, jak to funguje, radši pomlčím - ale to je moje chyba a moje nedůslednost :oops:
Jinak děti už ví, že musí také "uklidit, aby se dalo uklízet", tj, aby byla vidět podlaha, jak říkám :D Drobnosti, které tu prostě pokaždé mají na stole, skoro vždy a pokaždé jiné, takové ty serepetičky, jim nechám na rohu stolu a uklízečka je trochu přesune, když utírá stůl. Když si to uklidí, do druhého dne to tam je zase, v jiném složení, nechápu, asi nějaká záhada :D
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Rezekvitek » středa 18. duben 2018, 20:16
No ono to člověka aspoň trochu donutí ty poházené věci prostě posbírat. Naše paní na úklid řeší i ty - rozházené knížky dají do knihovny, časopisy "nakomínkují", oblečení pokud neseberu den předtím tak poskládají a dají na židli, vyskládají/naskládají myčku a odmyjí zbylé nádobí, to samé pračka a sušička (tu vyndají do koše s prádlem), vrátí všechny boty do botníku, bundy na věšák, z věcí válejících se na poličkách udělají úhledné srovnané hromádky, převlečou postele a povlečení dají do košů na špinavé prádlo. Hračky prostě nastrkají bez ladu a skladu do beden v policích (děti to dělají nejinak), učení na dětském stolku do šanonů. Prostě to tu uklidí sakumprásk tak, že ta domácnost je fakt porovnaná a voňavá, aniž by lezly do skříní a šuplíků (teda kromě kuchyně, tam to dají fakt do skříněk na místo). Jen teda občas pak něco hledáme (třeba povalující se dětský batůžek v předsíni pověsí na věšák), ale to je holt daň za pokyn "ukliďte tak, aby to tu bylo pěkný".
Rezekvitek
Klevetnice
Klevetnice

3576 příspěvků
25. duben 2010
Příspěvekod Gedžitka » středa 18. duben 2018, 22:00
Návštěvník píše:Tak pokud se také mohu zeptat zkušenějších ? : největší problém proč zatím stále nemít paní na úklid vidím v tom, že největší bordel tvoří prostě věci. věci, krámy, hračky, poválené oblečenení, odložené věci školáků, bundy, mikiny, složenky, účtenky, tu sklenice, tam míček na zemi, támhle ponožka puberťáka a tady rozečtená kniha atd atd. Dohromady je toho bohužel dost. Věcí, které se v týdnu prostě tzv."otočí" a použijí a zůstanou tam, kde odpadly. Když už oběhám barák a tyto všechny uklidím, trvá mi to neuvěřitelně mnoho mnoho mnoho času a rázem je uklizeno....Pak v řádu minut luxnu nebo setřu podlahu a skříňky, bo je na nich konečně volno. .... Otázka teda je, co dělá paní na úklid ? Předpokládám, že jen ten konečný úklid v "řádu minut."(zlehčuju) Nebo je tu ještě někdo, komu se občas doma něco nedejbože válí a přesto přijde paní na úklid ?? Zná všechny věci každého člena rodiny tak dobře, aby věděla, kam co uklidit ?? To asi nedělají, ne ? Musely by lézt do skříní atd. Co tedy dělá, pokud dorazí a přes tisíce stavebnic lega není ani vidno školákův psací stůl, který má třeba otřít ???
díky
Luxuje, utírá prach, myje koupelnu a záchod, vytírá, myje kuchyňskou linku, dveře, utírá lišty u podlah, leští zrcadla a skla... Taky uklidí nádobí, když je umyté, jednou za čas vezme lustry, skříňky v kuchyni shora, obrazy a tak.

Je na doporučení kolegyně, uklízí v celé jejich rodině, takže jí ráno jenom pustím do bytu a odcházím, ona za sebou pak jenom zabouchne.

Co se týká toho bordelu, který popisuješ - návštěva uklízečky mě vždycky donutí tohle všechno uklidit :)

Odesláno z mého Lenovo S1a40 pomocí Tapatalk
Obrázek+Obrázek+Obrázek=Obrázek
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4520 příspěvků
16. červen 2008
Praha