ADV TOP
ADV LEFT

Neumí kreslit...

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kacous » neděle 06. květen 2018, 21:51
Fly, podle mého to úplně vždycky souviset nemusí. Syn taky říkal Ř asi od čtyř, R teda až poslední rok školky, ale s jemnou motorikou neměl nikdy problém. I písmo má docela pěkné, když chce :D .
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Evita » neděle 06. květen 2018, 21:53
ještě mi přijde zajímavý, že cokoliv výtvarnýho krom kreslení mi jde..resp. cokoliv tvořivýho (jakýkoliv ruční prác, koláže, atd.)- ale spojení ruka tužka prostě nefunguje. Jak mně se ulevilo, že na gymplu už Vv není!
Evita
Kecka
Kecka

1732 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Evita » neděle 06. květen 2018, 22:03
Oveczko, k tvé otázce - moje dvojčata (jako den a noc), jeden šíleně kreslil, druhej krásně kreslil - s tím prvním jsem to prostě na zápis do školy trénovala, na logo jsme chodili rok a půl, mluvil taky blbě, ten druhej mluvil jak kniha..nicméně ve škole se to všechno otočilo a krom neupravenýho písma je naprosto v pohodě, ten krásně kreslící, krásně se vyjadřující se nakonec vyloupl jako dyslektik, a celkově je pro něj škola prostě náročná, ale písmo má nádherný :D jak od tiskaře.. tak já nevím, jak to vlastně celý je.
Evita
Kecka
Kecka

1732 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Elsa » neděle 06. květen 2018, 22:52
Evita píše:Oveczko, k tvé otázce - moje dvojčata (jako den a noc), jeden šíleně kreslil, druhej krásně kreslil - s tím prvním jsem to prostě na zápis do školy trénovala, na logo jsme chodili rok a půl, mluvil taky blbě, ten druhej mluvil jak kniha..nicméně ve škole se to všechno otočilo a krom neupravenýho písma je naprosto v pohodě, ten krásně kreslící, krásně se vyjadřující se nakonec vyloupl jako dyslektik, a celkově je pro něj škola prostě náročná, ale písmo má nádherný :D jak od tiskaře.. tak já nevím, jak to vlastně celý je.

Je dyslektik, ale nemá problém s grafomotorikou, druhý naopak ;-) . Máme zas doma (v obou generacích) krásné příklady kombinace fakt "šikovných rukou" i na jemné věci a dysgrafie, u obou v podstatě kompenzovaná, resp. neřešená a nezohledňovaná, jasně že ne v zneschopňující míře...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Oveczka » neděle 06. květen 2018, 23:33
Díky všem za reakce, pročetla jsem a hned jsem klidnější. U nás je to mluvení fakt průšvih, někdy mu nerozumíme ani my, natož ostatní. Moje maminka kluky nedávno hlídala a byla instruovaná, že když nebude rozumět mladšímu, starší jí to přeloží, chudák mi pak svěřila, že jí to sice přeložil, ale nerozuměla mu ani slovo :D On fakt nevyslovuje správně skoro nic, to bude ještě běh na dlouhou trať. A není úplně spolupracující dítě, tak už vidím, jak budeme cvičit.

Ty jeho prsty, to jsou taky jen čáry na čáře. Někdy nenakreslí ani tělo, prostě z hlavy rovnou nohy. V manželově rodině jsou všichni výtvarně nadaní, tak se tchyně ze začátku děsně divila, že vůbec nekreslí jako manžel v jeho věku :D Co se týče školky, taky jsme dost dlouho poznávali výkresy na první dobrou, teď ale vystřihovali nějakého čápa a toho jsem teda od ostatních nerozeznala, tak tu nějaký pokrok asi bude.

Já mám v tomhle směru fakt největší hrůzu z té školy, už takhle budeme mít dost problémů kvůli soustředění a ne úplně dobrým sociálním schopnostem, nepotřebuje k tomu ještě pětky z výtvarky :palma: Hlavně se teda bojím, že nám budou nutit odklad. Společnost mladších dětí mu totiž nedělá dobře, potřebuje starší, které ho potáhnou.

Na nějaké stavebnice ještě kouknem. Lego ho baví, ale zatím u nás jede jen duplo, to normální ztráceli a na to nemáme nervy. Logohrátky známe, zkoušeli jsme mu to pustit, připadá mi to docela dobré, ale nechytal se. On obecně není moc opakovací typ, hlavně ne, když jsme u toho... Jo a matika mu asi půjde taky. Ve školce nám vždycky říkají, jak je ve znalostech děsně napřed (což teda víme).
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2059 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Elsa » pondělí 07. květen 2018, 00:07
Ov, tak máš ještě spoustu času, ale pokud tam bude kombinace poruchy výslovnosti, nezralé grafomotoriky a nesoustředěnosti, tak bych o odkladu (a to jsem zarytý odpůrce) určitě uvažovala, alternativně o nějaké speciální škole. V běžné první třídě 26 a víc dětí to bude mít hodně těžký. Ale máš ještě rok...
A není to o pětce z výtvarky, ale o možných problémech se psaním. Výtvarky bych se fakt nebála ;-)
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2844 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Sally » pondělí 07. květen 2018, 01:34
Oveczko,
opět - opakování a napodobování je hodně "holčičí" - kluci si potřebují stavět / říkat / dělat svoje. Třeba lego jsme synkovi kupovali a kupovali, má teď obrovskou krabici a staví si z toho věci podle sebe (takže fakt neřešíme, že se ztratil nějaký dílek).
Mě přijde, že celé školství je hodně zařízené "na holky" a stejně jsou na ně zařízené tyhle různé terapie - jako fakt si někdo myslí, že kluk bude radostně navlíkat korálky? A proč by nemohl místo toho sestavovat pásy tanku, místo postavy kreslit Transformers nebo mašinku Tomáška a místo provlíkaček sestavovat lego nebo auta nebo podobné stroje (Roto)? Přijde mi, že jsou kluci v dneším světě hodnocení dle holčičích měřítek - a že jim vůbec není dovoleno být kluky....
Sally
Howgh
Howgh

8462 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Marje » pondělí 07. květen 2018, 07:45
Pak jeětě záleží na tom, kdo posuzuje, že dítě neumí kreslit. Můj obrázek se ve školce a ve škole dostal na nástěnku jednou ročně, jen když se učitelka smilovala, že každý tam někdy musí viset. Taky jsme každý výkres museli udělat na první dobrou, a když jsem zkoušela třeba nezvyklý postoj postavy, tak to samozřejmě občas nevyšlo. Všechny učitelky až po gympl měly vždycky jasnou představu, jak má výsledek vypadat, a moje obrázky nezapadaly. Ještě když jsem kreslila dceři, tak se tchýně divila, jak to, že moje postava nemá nos. Byla jsem přesvědčená, že kreslit neumím.
Nikdy mě netrklo, že zároveň chodím se slušnými výsledky na výtvarný obor do ZUŠ. Až v patnácti se jednou učitelka ZUŠ zmínila, že můžu jít klidně na uměleckou střední školu, pak mi začalo docházet, že chyba asi neí ve mně :-D
Ale tedy doufám, že slušná logopedka nebo psycholožka by tohle měly umět odlišit...
Marje
Pískle

52 příspěvků
13. květen 2008
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 07. květen 2018, 07:56
Sally, všichni naši tři kluci milovali (miluji) navlékání koralku.
Taky byli nadšeni ze zazehlovacich koralku. Měli celé velké sady.
Jsou dvě nebo tři velikosti. Dají se složit různé obrázky dle předlohy nebo fantazie.

Jinak motorika a mluvení MÁ souvislost. Ale evidentně jsou, jako vždy, výjimky. Jen je potřeba kvůli jemné motorice neprehlednout tu hrubou. Lezení, skákání, valeni sudu, běhání, poskoky... to je dnes u některých děti vzácnost.
U zakladatelky, myslím, tenhle problém nemaji.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Kapička » pondělí 07. květen 2018, 08:25
Můj syn kreslí strašně, ale fakt strašně (myslely byste, že je to obrázek tak od čtyřletého, je mu 7). Nakreslil za celý život si 4 obrázky dobrovolně, zbytek z donucení ve školce a škole. Jinak má docela rád takové ty antistres omalovánky, takže když zvládne vykreslit to, neřeším kreslení, prostě to nemá rád. V první třídě se ale naučil psát velmi dobře, nemá nejmenší problém. Hrubá motorika bez problémů, jemná motoroika bez problémů, řeč naprosto bezz problémů. Takže to není vždy tak, že kreslení musí být problém, asi je to třeba hodnotit, jako všechno, v souvislostech. Nenechala bych se děsit, pokud je to ostatní ok.
Kapička
Pískle

2 příspěvků
08. únor 2018
Příspěvekod Evita » pondělí 07. květen 2018, 11:59
Oveczko, takže má jít do školy za rok? To je ještě spousta času, ale určitě pokud mluví hodně špatně, bych s logopedií neotálela. My jsme měli štěstí na fakt dobrou logopedku, a teda v rámci možností jsme poctivě cvičili. A je fakt, že v rámci logopedie bylo i nějaký kreslení, stříhání, vybarvování občas.
Evita
Kecka
Kecka

1732 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Kote » pondělí 07. květen 2018, 15:09
Souhlasim s nazory prede mnou, ze kresleni nekdy vubec nemusi souviset s mluvenim. Moji oba synove jsou toho dukazem. O mladsim jsem uz psala, ze ve 2 letech mluvil jako kniha, ale prakticky nikdy nic nenakreslil. Zato starsi syn kresleni miloval, kreslil neustale a rad, mam schovane stosy jeho vykresu, ale mluveni byla hruza. V peti a pul letech jsem ho vzala k logopedce, protoze spatne vyslovoval sykavky a neumel š,č,ž,ř. Tak mi rekla,ze jdu pozde, protoze na tohle bude třeba nejmíň rok, aby se to naucil. Tak jsem ji dorazila konstatovanim, ze potrebujeme nejaky 3nedelni rychlokurz, protoze nezijeme v Cechach, ale v zahranici, a jdu k české logopedce, protoze jsem chtěla, aby umel vyslovit i ř. Tak na me koukala jako na největšího magora :D Taky mu dala nakreslit nejaky obrazek, tak rekla, ze kresli nejmin jako 10lete dite. Dala nam nejaka cviceni a at prijdeme, nez budeme odjizdet. A jak to dopadlo ? Syn se to fakt za 3 nedele vsechno naucil :hura: Pry to je zazrak, ze se ji to za celou jeji praxi jeste nestalo.
Takze pokud mate jeste rok, nezoufej, detsky vyvoj je nepredvidatelny a za rok se toho da zvladnou a zmenit hodne :)
Kote
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
20. leden 2011
Příspěvekod Oveczka » pondělí 07. květen 2018, 17:50
Jo, od září bude teprve předškolák. Na logopedii už jsme byli na první návštěvě, je to logopedka, která působí ve školce pro děti se speciálními potřebami, tak doufám, že bude dobrá. První návštěva zatím ok, tak uvidíme dál. Akorát teda žádná cvičení nemáme, zatím se učí bublat :D K psycholožce jsme objednaní taky, tak uvidíme, co nám o něm ještě poví ona...

Jinak samozřejmě nejsem zarytý rodič, který by i přes všechna doporučení na odklad dítě do té školy procpal, chci, aby ho to bavilo a ne znechutilo hned od začátku, což by rozhodně nastalo, pokud by nezvládal, neúspěch moc dobře nedává. Ale vzhledem k jeho specifikům (jakože pod vlivem mladšího chlapečka ve školce nám loni přestal jíst příborem a podobně) bychom byli rádi, kdyby měl ve třídě děti, které už zná ze školky (a které znají jeho).

A já teda taky neumím nějak extra kreslit :D

Jinak k rychlokurzu - moje babi mi tuhle říkala, že v první třídě neuměla R a děti se jí smály natolik, že se zasekla, zavřela se v pokoji a za odpoledne se to R sama naučila ;-) Ale naše babi je nezmar, synek zdaleka takovou trpělivost nemá.
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2059 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Flyingfrog » pondělí 07. květen 2018, 20:30
Oveczko: U nás je kousek Waldorfská škola, třeba by pak O. vyhovovala. Ale zas je to pro vás dost z ruky.:-(

Ale fakt rok je dlouhá doba.

Můj bůhví kde skončí, si nejsem jistá, zda sportovka pro něj by byla to pravé. :palma:
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3279 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 08. květen 2018, 17:57
Kacous píše:Fly, podle mého to úplně vždycky souviset nemusí. Syn taky říkal Ř asi od čtyř, R teda až poslední rok školky, ale s jemnou motorikou neměl nikdy problém. I písmo má docela pěkné, když chce :D .

No u nás to písmo bude docela oříšek. :-D Teda podepsat výkresy školkové umí, i rád píše, ale vypadá to děsivě.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3279 příspěvků
16. září 2008