ADV TOP
ADV LEFT

Co zajímavého jste v poslední době četly?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » pátek 15. červen 2018, 21:39
Ženy, došla zásoba knih ve ctecce a chybí inspirace, čím ji nakrmit. Doporucite něco zajímavého? Díky ;-)
Já můžu doporučit Roberta Bryndzu, perfektní detektivky. Mamin seznam, to je ale mooooc smutný. Muž a žena, viewegh mile překvapil po dlouhé době. Nejlepší pro všechny, asi nejlepší knížka Soukupove zatim. Samozřejmě cokoliv od Patrika Hartla. Všechno od Aleny Mornstajnove - její knížky se nedají odložit. Dostala jsem tip na Sedmilharky a Hory odpověděly. Chystám se na Dedinu. Ale furt je mi to málo :-)
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2107 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Masinka » pátek 15. červen 2018, 22:05
Detektivky nemusím, Hartl se čte dobře, ale nezanechá stopu, ale Soukupová, Mornštajnová a Hosseini jsou "moji" autoři, tak budeme mít podobný vkus :-).
Líbilo se mi (autory si moc nepamatuju):

Nejmenuji se Miriam
Pravý leopardí kožich
Marie a Magdalény
knížky Fredrika Backmana (Babička pozdravuje a omlouvá se, Tady byla Britt Marie, Muž jménem Ove), jen poslední Medvědín mě moc nezaujal
Bolavá - Ke dnu
Zulejka otevírá oči
Jezero
Všechno je jenom dvakrát
Neopouštěj mě

Mám ráda Hájíčka, nejlepší asi Selský baroko.

Jestli se ti líbil Hartl, tak se ti budou líbit i Bábovky (letní oddychovka). A není špatná od Formanové knížka o Pavléně Pořízkové (nebo to byla jiná modelka ? :-))

Hezké léto :-)
Naposledy upravil Masinka dne 15. červen 2018, 22:13, celkově upraveno 1
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » pátek 15. červen 2018, 22:06
Geniální přítelkyně (do čtečky ideální, 4 díly, ale čte se to jedním dechem). Kamarádka mi to vychválila do nebes, já jsem k doporučením obvykle skeptická, ale je to fakt neuvěřitelný.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Masinka » pátek 15. červen 2018, 22:07
A nemůžu zapomenout na Mawera v čele se Skleněným pokojem, ale líbily se mi i ostatní.
Zvuk slunečních hodin jsi předpokládám četla...

Zlodějka knih.

Tučková - Vyhníní Gerty Schnirch, Fabrika a profláklé Žítkovské bohyně (asi až třetí v pořadí)

Prvních patnáct životů Harryho Augusta
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Masinka » pátek 15. červen 2018, 22:12
Maggiemae píše:Geniální přítelkyně (do čtečky ideální, 4 díly, ale čte se to jedním dechem). Kamarádka mi to vychválila do nebes, já jsem k doporučením obvykle skeptická, ale je to fakt neuvěřitelný.

To je zajímavý, dočetla jsem do půlky 1.díl, fakt se sebezapřením a víc už jsem nedala...
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pátek 15. červen 2018, 22:24
Člověk Gabriel, třeba...
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Pepro » pátek 15. červen 2018, 22:36
Mornštajnová - začala jsem Hanou, což mi přišlo jako nejsilnější příběh, další dvě byly slabší, ač určitě nad průměrem a obě jsem je dala na jeden zátah. Hanu ne, tu jsem musela v půlce odložit - ne že by se to nedalo číst, ale potřebovala jsem ten příběh v sobě zpracovat. Bylo to vše velmi uvěřitelné. A moc smutné...

a přečetla jsem si znovu asi po 30ti letech knížku, kterou jsem četla někdy v pubertě - Léto jako když vyšije. A pořád dobrý :-)
Vlastně jsem se teď vrátila k vícero starším knížkám (to je tak, když si člověk přeskládá knihovnu a najednou v ní najde dávno zapomenuté poklady... )
Segal - Doktoři
cokoli od Stýblové
Tatiana Kejvalová - Šílené broskve
Poledňáková - všechny knížky podle filmů (člověk zjistí, co mu v těch profláknutých filemch vlastně všechno uniklo... )
no a moje oblíbená Agata a její slečna Marplová...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Pixar » pátek 15. červen 2018, 23:05
https://www.cbdb.cz//kniha-143829-mrs-poe-mrs-poe
Nesnasim opravdu červenou knihovnu, ale toto je naprosto hypnoticky téměř fiktivni pribeh zakazany lasky Poea a básnířky F. Osgood, kteří se ve skutecnoti znali.
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Karoli » pátek 15. červen 2018, 23:15
Je, Pepro, úplně stejně vkus a ty knížky z dřívějška, úplně jsem se zasnila :-)
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2107 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » sobota 16. červen 2018, 06:53
Masinka píše:
Maggiemae píše:Geniální přítelkyně (do čtečky ideální, 4 díly, ale čte se to jedním dechem). Kamarádka mi to vychválila do nebes, já jsem k doporučením obvykle skeptická, ale je to fakt neuvěřitelný.

To je zajímavý, dočetla jsem do půlky 1.díl, fakt se sebezapřením a víc už jsem nedala...

Podle reakcí na goodreads to zjevně buď totálně zarezonuje a strhne nebo naprosto nezafunguje :-) Mě chytlo všechno, styl vyprávění, obraznost, ta ambivalentnost pocitů a vztahu, prostředí, to okolo i to, co si neseme celý život v sobě.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Sofi » sobota 16. červen 2018, 07:13
Hana je strhující. Taky se mi líbilo od Soukupové - Nejlepší pro všechny. Kromě toho, co už tu bylo zmíněno:
Jsou světla, která nevidíme - Doerr
Velké maličkosti - Picoult
Africká zima - Šebek

Jako oddychovka Krasojezdkyně (Moyes).
Včera jsem na několikahodinové cestě ve vlaku přečetla detektivku V úkrytu - čte se velmi rychle.
Sofi
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
03. květen 2012
Příspěvekod Pixar » sobota 16. červen 2018, 08:37
Himmlerova kuchařka - bajecne zabavne cteni
Marie a Magdaleny - zeny jsou vic nez clovek
Medojedky - vynikajici sonda do duse chlapa
Muzi, kteri nemaji zeny + Bezbarvy Cukuru Tazaki a jeho leta putovani - skvely, ze Murakami existuje, mam pro neho velkou slabost
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2980 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Deena » neděle 17. červen 2018, 09:58
V poslední době třeba:
Kerstin Ekmanová - Vlčí kůže, Poslední pramen
Kateřina Dubská - Dcery
Patricia Harmanová - Porodní bába od řeky Hope
Hana Androniková - Zvuk slunečních hodin
Deena
Klábosilka
Klábosilka

516 příspěvků
23. březen 2011
Příspěvekod Krista » pondělí 18. červen 2018, 06:26
Pepro píše:
a přečetla jsem si znovu asi po 30ti letech knížku, kterou jsem četla někdy v pubertě - Léto jako když vyšije. A pořád dobrý :-)

Pepro, to mě pobavilo...to byl můj oblíbený dívčí román, četla jsem ho v době od 10 do 15 let snad 30x...pak se někam ztratil, k předloňským Vánocům mi mamka v antikvariátu sehnala ten samý výtisk. A jak občas potřebuji duševní hygienu, tak se k podobným knížkám vracím, mezi nimi i k této. Ideální na léto. Pak jsem měla oblíbenou ještě od jedné anglické autorky Můj drahý darebák.

Jinak Hanu jsem četla nedávno, silný příběh...přišla jsem k ní náhodně, narazila jsem v TV na rozhovor s pí Mornštajnovou v Uchem jehly.
ad Hartl - tak jako jo...oddechovka dobrá, stopu nezanechá, jak tu někdo psal.
Nicvméně ničím neopovrhuji, jak pracuji duševně plus celková únava, tak na jednu hodnotnou literatůru spotřebuji 5 knížek méně hodnotných, klidně i starých dívčích románků... :D
Každopádně díky za diskusi i tipy!
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 18. červen 2018, 07:14
Jako vzpomínku z dětství jsem si opakovaně četla Madlenka a kůň Zlatohřívák. Kdo má rád Léto, jako když vyšije, tam tomu by se tohle taky líbilo.
Zuza77
Howgh
Howgh

12906 příspěvků
29. listopad 2009